PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
2223 2425262728
293031

Udostępnij:

Nowe zasady użytkowania CAO

Wtorek, 23 marca, 2021, #Centrum, #Aktualności

Z uwagi na obecną sytuację związaną z kolejną falą epidemii Covid-19 podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa, prosimy użytkowników i organizacje korzystające z pomieszczeń w Centrum Aktywności Obywatelskiej o przestrzeganie wprowadzonych zasad. Jesteśmy do dyspozycji organizacji pozarządowych, mieszkańców i aktywistów za pomocą środków komunikacji elektronicznej (rekomendujemy doradztwo mailowe, telefoniczne czy za pomocą MS Teams). Wizyty w Centrum będą odbywały się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.

 

Pracownicy Centrum pracują:

Zespół ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi 

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00
  • tel. 668 573 952
  • e-mail – cao@dg.pl

 

Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego, Budżetu Obywatelskiego i Konsultacji Społecznych

  • poniedziałek - środa 8.00-16.00, czwartek 8.00-18.00, piątek 8.00-14.00
  • tel. 518 270 597
  • e-mail – twojadabrowa@dg.pl; bo@dg.pl; konsultacje@dg.pl 

 

Organizacje pozarządowe mające siedzibę w Centrum w dalszym ciągu mogą korzystać ze swojej przestrzeni biurowej, z zachowaniem standardów sanitarnych, o których mowa poniżej. Zachęcamy do rozważenia możliwości prowadzenia pracy zdalnej. 

 

Odbiór zaległej poczty będzie możliwy u pracowników Centrum Aktywności Obywatelskiej. Pracownicy będą odbierać zarówno przesyłki zwykłe, jak i polecone.

 

Zasady ogólne:

- Korzystanie z pomieszczeń powinno być podyktowane faktyczną potrzebą NGO.

- Klucze do pokoi wydawane są na portierni. Konieczne jest poświadczenie odbioru/zdania kluczy podpisem na liście. Klucze mogą pobierać wyłącznie osoby, które zostały wskazane w porozumieniu z CAO.

- Obowiązuje całkowity zakaz używania pomieszczeń socjalnych. Prosimy również o niekorzystanie z dostępnych tam naczyń i stosowanie kubków jednorazowych.

- Wszystkie osoby wchodzące do budynku muszą być wyposażone w maseczkę/przyłbicę. Mają też obowiązek zdezynfekować ręce - płyn do dezynfekcji jest dostępny w żółtym pojemniku przy wejściu do CAO (dezynfekcja dotyczy także osób, które do CAO wchodzą w rękawiczkach).

- W częściach wspólnych konieczne jest używanie środków ochrony osobistej. Zalecamy także stosowanie środków ochrony osobistej podczas odbywającego się spotkania/zebrania.

- Konieczne jest zachowanie 2 metrowego odstępu między osobami przebywającymi w CAO.

 

Zasady korzystania z sal 8, 10 i 113:

Czasowo zawieszamy możliwość organizowania spotkań w Centrum Aktywności Obywatelskiej

 

Zasady korzystania z siedzib NGO:

- Korzystanie z pomieszczeń będących siedzibą NGO, odbywa się z zachowanie przywołanych powyżej zasad ogólnych.

- Ilość osób, które znajdują się jednocześnie w pomieszczeniu uzależniona jest od jego powierzchni.

- Konieczne jest zachowanie 2 metrowego odstępu między osobami przebywającymi w pomieszczeniu

- Rekomenduje się, aby w pomieszczeniu zajmowanym przez NGO przebywała maksymalnie 1 osoba spoza organizacji. Goście/klienci poszczególnych NGO zobowiązani są czekać na przyjęcie na zewnątrz budynku CAO.

- Przedstawiciel Zarządu zobowiązany jest prowadzić rejestr osób, które przychodzą do NGO oraz powiadomić o ew. zachorowaniu w/w osób na COVID-19. Fakt ten, po otrzymaniu takiej informacji, należy zgłosić niezwłocznie pracownikowi CAO.

- Organizacja jest zobowiązana do dezynfekcji wszystkich przedmiotów użytkowanych przez członków NGO i jej gości/interesantów. Środki do dezynfekcji powinna zapewnić organizacja. W przypadku dłużej trwającego spotkania zaleca się zastosowanie min. 15 minutowej przerwy w tracie której zaleca się przewietrzenie sali.

- Za przestrzeganie w/w procedur odpowiada Zarząd Stowarzyszenia. W przypadku braku ich przestrzegania zespół CAO zastrzega sobie prawo do anulowania możliwości korzystania z pomieszczeń w budynku CAO.

- Pomiędzy kolejnymi wizytami osób z zewnątrz organizacja musi zapewnić minimum 5 minut przerwy, którą powinna poświęcić na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczenia.

- W czasie korzystania z przestrzeni CAO prosimy o ograniczyć do minimum przemieszczanie się po budynku.  

 

Mediacje

Dopuszczana jest możliwość organizowania mediacji przez Stowarzyszenia mające u nas siedzibę. Mediacje mogą się odbywać wyłącznie w pokoju nr 6 (w przypadku Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog oraz Stowarzyszenia Linia). Osoby przychodzące na mediacje czekają na nie przed budynkiem CAO i są wpuszczane do budynku przez mediatora (nie ma możliwości oczekiwania na mediację na korytarzu). Jednocześnie w pokoju mogą przebywać 3 osoby + mediator (1 osoba). Podczas mediacji obowiązują zasady ogólne opisane powyżej.  

 

Karta seniora 

Wydawanie Ogólnopolskiej Karty Seniora zostaje zawieszone do odwołania. 

 

Wprowadzone zasady są mają charakter tymczasowy, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do powyższych wytycznych. Mamy nadzieję, że niedługo wszelkie aktywności wrócą do stanu sprzed pandemii.