PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
2223 2425262728
293031

Udostępnij:

Organizacje społeczne. To działa

Wtorek, 23 października, 2018, #Aktualności

19 października, ruszyła ogólnopolska kampania Organizacje społeczne. To działa. Chcemy opowiadać o tym, co robimy – my, organizacje z całej Polski – jak codziennie, skutecznie zmieniamy rzeczywistość. Na lepsze.

 

Organizacji pozarządowych je 100 tysięcy. Każdego roku z ich wsparcia korzystają miliony osób: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Często robią to nieświadomie, bo niewiele z nich wie, że organizacje społeczne działają niemal wszędzie – w szkole, na boisku, w szpitalu, telewizji, teatrze czy nawet w lesie. Trzeba to zmienić. Dlatego kilkadziesiąt organizacji społecznych połączyło siły, aby pokazać, co robimą i jaki ma to wpływ na życie każdego i każdej z nas. Efektem tej współpracy jest kampania społeczna Organizacje społeczne. To działa – pierwsza w Polsce kampania, w którą zaangażowało się tak dużo tak różnorodnych organizacji społecznych, a kolejne do niej dołączają. Mamy nadzieję, że także Wy zechcecie być jej częścią.

 

W krótkich filmikach wideo, na zdjęciach i grafikach będziemy pokazywać, kim są ludzie pracujący w organizacjach społecznych, a kim ci, którzy korzystają z naszego wsparcia. Chcemy przedstawiać organizacje duże i małe, ogólnopolskie i lokalne, te, które mają duże zespoły pracowników, i te, które działają w kilka osób. I choć jesteśmy tak różni, to jest coś, co nas łączy – działamy, żeby zmieniać rzeczywistość. Na lepsze. Na stronie kampanii www.todziala.org zebraliśmy wszystkie ważne informacje o organizacjach, zamieszczamy tam także filmy i zdjęcia różnych społecznych działań.

 

Zapraszamy Was do udziału w tej kampanii. Możecie się włączyć na różne sposoby.

Dajcie się poznać i pokażcie, że „to działa”!

Przesyłajcie zdjęcia/ filmy/ krótki opis tego, co robi Wasza organizacja. Przygotujcie coś, co zainteresuje także osoby z drugiego końca Polski, opowiedzcie o sobie w sposób zwięzły i przede wszystkim – ciekawy! Strona kampanii i profile w mediach społecznościowych to miejsca, gdzie można je pokazać.

Stwórzmy efekt kuli śniegowej – razem pokażmy, że „to działa”

Opisując Wasze działania w mediach społecznościowych, zwłaszcza te, z których jesteście szczególnie dumni, oznaczajcie je, dodając #todziala. Skorzystajcie z materiałów (filmów i zdjęć) i zamieśćcie je na Waszych stronach, profilach w mediach społecznościowych itd. Są one dostępne dla wszystkich.

Włączcie się w prace nad kampanią

Możecie się włączyć na różne sposoby: pomagając w opracowywaniu materiałów, filmów i zdjęć o organizacjach, przesyłając informacje o ciekawych inicjatywach w Waszej okolicy i wiele innych.

Zostańcie partnerem kampanii

Start kampanii nie byłby możliwy bez wsparcia wielu organizacji – partnerów kampanii. Ich aktualną listę znajdziecie na todziala.org. Organizatorom zależy na tym, aby kampania docierała jak najszerzej, aby powstawały nowe filmy, zdjęcia, informacje o działaniach organizacji w całej Polsce. Możecie w tym pomóc, wspierając kampanię – także finansowo. Liczy się każda, nawet niewielka kwota.

 

Zapraszamy, skontaktujcie się z nimi: info@todziala.org