PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22 232425262728
293031

Udostępnij:

Szachowe Stowarzyszenie

Poniedziałek, 22 grudnia, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Szachowe Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Zagłębie" Dąbrowa Górnicza  powstało na zebraniu założycielskim w dniu 30.10.2013 roku. Klub na dzień dzisiejszy skupia 32 członków, w tym 23 zawodników, z czego 4 osoby są niepełnosprawne , a zdecydowana większość członków to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.


Wśród członków możemy znaleźć bardzo utytułowanych zawodników, szczególnie w szachowej grze korespondencyjnej. Gra również dwóch arcymistrzów w grze korespondencyjnej. Trzech członków było indywidualnymi mistrzami Polski w grze korespondencyjnej, a jeden brązowym medalistą wraz z reprezentacją Polski szachowej Olimpiady w grze korespondencyjnej. Pomimo krótkiego okresu działalności klub może poszczycić się następującymi sukcesami : zwycięstwo w rozgrywkach III Ligi Śląskiej Seniorów, zajęcie 3 miejsca w II Lidze Seniorów i awans do przyszłorocznych rozgrywek I Ligi Seniorów oraz zajęcie 7 miejsca w Polsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej. Są to największe sukcesy klubu szachowego w historii Dąbrowy Górniczej !


Przyszłoroczne rozgrywki I Ligi będą o wiele bardziej wymagające. Zaplanowane jest wzmocnienie składu dwoma zawodnikami, co pozwoli nie tylko walczyć o utrzymanie, ale włączyć się do walki o czołowe lokaty. Do tego jednak niezbędne jest zwiększenie budżetu klubu, dlatego też Stowarzyszenie liczy na znalezienie nowych sponsorów.

 

Warto nadmienić że drużyna jest jedynym reprezentantem królewskiej gry z całego terenu Zagłębia Dąbrowskiego.


Poza tym na styczeń 2015 zaplanowano zgłosić do rozgrywek III Ligi Śląskiej drużynę juniorów, gdyż szkolenie młodzieży jest podstawą do osiągania sukcesów w przyszłości. Również dla zawodników klubu nie mieszczących się w składzie pierwszej drużyny, zaplanowane jest utworzenie drugiej drużyny, która będzie występować w rozgrywkach III Ligi Śląskiej Seniorów.


Po dokonaniu kapitalnego remontu od początku października drużyna może spotykać się we własnym lokalu, który zlokalizowany jest  przy al. Piłsudskiego 36D/604.


We wtorki od godziny 17 prowadzone są szkolenia dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany trener szachowy Krzysztof Gmaj. Z kolei środy i piątki od godz 16 są zarezerwowane dla osób dorosłych. Spotkania te mają na celu podnoszenie umiejętności gry w szachy wszystkich osób, które będą uczęszczać na zajęcia do czego wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

W 2015 roku zaplanowane jest podpisanie umowy zlecenia z Krzysztofem Gmajem, dzięki czemu klub będzie czynny codziennie, oprócz świąt, sobót i niedziel, a zajęcia z młodzieżą będą prowadzone przez 3 dni w tygodniu.  


Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej www.zaglebiedabrowa.pl na której można znaleźć informacje z życia klubu.