PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
050607 08091011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Udostępnij:

Sensowne finansowanie projektów

Środa, 7 maja, 2014

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, klubów sportowych, OSP i innych organizacji pozarządowych, a także działaczki i działaczy podmiotów ekonomii społecznej i mieszkańców miasta zainteresowanych działalnością społeczną do udziału w szkoleniu, które pozwoli na poznanie nowych źródeł finansowania pomysłów na działanie Państwa podmiotów i realizację ciekawych pomysłów.

20 maja 2014 r. (wtorek, 10:00-16:30) w siedzibie Inkubatora odbędzie się szkolenie Crowdfunding i impact investing. Sensowne finanse na sensowny projekt. Crowdfunding i impact investing to bardzo szybko rozwijające się narzędzia finansowania projektów. Crowdfunding pozwala odwołać się do „tłumu” znajomych i nieznajomych, aby sfinansowali nasz projekt. W zamian oferujemy satysfakcję z realizacji projektu i/lub powiązane z nim produkty, usługi i doświadczenie. Crowdfunding to finansowanie, ale też możliwość rozmowy o działaniach, których dotyczy, budowania społeczności i zaangażowania energii innych ludzi. Impact investing to finansowanie projektu przez kogoś, kto chce osiągnąć zarazem zysk finansowy i społeczny. W odróżnieniu od filantropii kładzie nacisk na tworzenie zrównoważonego modelu zarabiania pieniędzy, długoterminowego finansowania swojej działalności i realizowania celów społecznych. Tacy inwestorzy oferują kapitał, ale też swoje doświadczenie i kontakty. To zupełnie inne opcje finansowania niż te, do których są przyzwyczajone organizacje pozarządowe. Wymagają innego podejście, stwarzają nowe możliwości. Pozwalają uniezależnić się od klasycznego grantodawcy, skupić się na działaniu, a nie na papierologii, dają wolność realizacji wymarzonej misji bez konieczności naciągania jej pod kryteria oceny.

Szkolenie poprowadzi Dawid Sokołowski. Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Podczas pracy w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC ZernikeMeta Ventures przez jego ręce przeszło ok. 700-800 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów w Polsce, dealflow oraz przygotowania projektów do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów. Jako wielki zwolennik interdyscyplinarności czerpie doświadczenia i umiejętności z wielu źródeł. Jego zainteresowania dotyczą m.in. crowdsourcingu, ekonomii współdzielonej, przedsiębiorczości społecznej, kreatywności, studiów przyszłości, ale także filozofii wschodu, psychologii czy zdrowego stylu życia. Pomaganie w rozwoju sensownym projektom jest jego misją i pasją, przez którą może wykorzystywać swoje talenty, aby służyć innym.

W ramach szkolenia każdy uczestnik dostanie: materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu. Podczas szkolenia przewidziano przerwy kawowe i ciepły poczęstunek. Spotkanie odbywało się będzie w siedzibie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej, Al. Tadeusza Kościuszki 25.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są drogą mailową na adres: inkubator.dg@gmail.com. W treści maila proszę podać datę i nazwę szkolenia, dane uczetnika i reprezentowanej przez niego organizacji oraz numer telefonu kontaktowego.

Jesteśmy przekonani, że wybierając szkolenia w Inkubatorze zdobędziecie Państwo fachową wiedzę niezbędną w pracy każdego przedsiębiorcy społecznego; podniesiecie swoje umiejętności w zakresie tworzenia innowacyjnych organizacji i rozwiniecie postawę nakierowaną na doskonalenie się w obszarze przedsiębiorczości. Jednocześnie zapraszamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań związanych ze szkoleniem pod numerami telefonów 668 573 952 oraz 602 502 478.

Więcej o Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości