Klub Wolontariusza „Być człowiekiem”

Szlachetna Paczka jest ogólnopolską akcją świątecznej pomocy. Realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna, ma na koncie wiele sukcesów. Jej głównym celem i założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy tak by była ona jednocześnie konkretną i sensowną.

Do przedsięwzięcia corocznie dołącza mnóstwo nie tylko osób, ale też instytucji z całego kraju. W tym roku z inicjatywą pomocy wyszedł również Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Propozycja uczestnictwa w Szlachetnej Paczce pojawiła się w październiku br. i padła ze strony Szkolnego Klubu Wolontariusza „Być człowiekiem”.

Zaakceptowana, wzbudziła zainteresowanie grona nauczycielskiego i uczniów szkoły. Miesiąc później, w listopadzie, z bazy internetowej została wybrana jedna rodzina, taka której szkoła była w stanie udzielić pomocy. Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Spotkała się z ogromnym entuzjazmem zarówno młodzieży jak i nauczycieli. Uwieńczeniem dzieła pomocy była paczka, na którą złożyły się produkty spożywcze takie jak ryż i mąka oraz artykuły chemiczne jak m.in. różnego rodzaju środki czystości. Jej wartość oszacowano na ok. 500 zł. 11 grudnia została dostarczona do magazynu w Sosnowcu.

Możliwość pomocy sprawiła dąbrowskiej młodzieży ogromną przyjemność. Pozostaje mieć nadzieję, że efektem jej będzie uśmiech również na twarzy odbiorców paczki.

zobacz: Szkolny Klub Wolontariusza: "Być człowiekiem"