Udostępnij:

Herb DG

Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe "Aktywna Dąbrowa"

Forma prawna Stowarzyszenie
Typ działalności Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży
Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej
Data rejestracji Poniedziałek, 6 czerwca, 2011
Źródło danych Dane wprowadzone przez Urząd Miejski
KRS / rejestracja 0000388291
NIP 6292459026
Regon 24213955500000
Organizacja pożytku publicznego Nie
Adres siedziby ul. Sienkiewicza 6A, 41-300 Dąbrowa Górnicza
Adres korespondencyjny j.w.
Telefon 503 140 525
WWW www.aktywnadabrowa.pl
E-mail srsaktywnadabrowa@interia.pl
Facebook pl-pl.facebook.com/srsaktywnadabrowa
Władze

Piotr Seremet - Prezes Zarządu

Patryk Jeliński - Wiceprezes Zarządu

Aleksandra Natońska Seremet - Członek Zarządu

Cele statutowe

Głównym celem Stowarzyszenia jest aktywny wypoczynek, rekreacja, zajęcia sportowe, udział w różnych zawodach sportowych oraz organizowanie ich. Pokazują innym jak można czynnie wypoczywać z korzyścią dla swojego zdrowia, a także rodziny! Posiadają wieloletnie doświadczenie zawodnicze. W swoim gronie mają absolwentów AWF, menadżera sportu, instruktorów sportu, ludzi którzy mają pasję i chęć działania. Chcą organizować, zajęcia rekreacyjne oraz zawody sportowe i imprezy rekreacyjno-sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Od początku istnienia jednym z celów jest organizowanie zawodów sportowych, imprez eventów, które mają za zadanie popularyzować aktywny tryb wypoczynków. Tworzą imprezy, które na długo zapadną w pamięć i uczestnicy będą chcieli wrócić jeszcze kiedyś i wziąć udział w wydarzeniach przez nas organizowanych. Ludzie, którzy to robią dla to pasjonaci, wolontariusze itd. Są to osoby, które nie usiedzą na miejscu i pomimo codziennych obowiązków jakie mają na co dzień, znajdują jeszcze czas i ochotę na to by stworzyć coś nowego, innego.

Poprzez działania propagują aktywny tryb życia i wypoczynku. Pokazują jak można spędzić czas wolny, odpocząć aktywnie, podróżować i poznawać nowych ludzi. Jak trenować, aby było bezpiecznie dla Nas i naszego organizmu – kontuzja może spotkać każdego, nawet tych starych wyjadaczy, których być może dopadła rutyna.

Przedsięwzięcia

Organizacja Puchar Aktywnych, na który składają się: Bieg Przodownika, Nocny Bieg Świetlików oraz Dycha Spadających Liści.

Organizacja pierwszego w Dąbrowie Maratonu w ekstremalnych warunkach. To Cross Maraton Pustyni Błędowskiej i Półmaraton Suhara.

Międzynarodowy Projekt RUN4tit, który ma na celu wspieranie integracji i rozwoju młodzieży z różnych krajów Europy. Pierwsza edycja miała miejsce w Poroninie w sierpniu 2015 roku.

Granty/dotacje

Dotacje z Urzędu Miasta:

- Puchar Aktywnych

- Cross Maraton Pustyni Błędowskiej i Półmaraton Suhara

 

Dotacje z Programu Erasmus +:

- Projekt RUN4fit