Udostępnij:

Herb DG

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy

Forma prawna Fundacja
Data rejestracji Poniedziałek, 1 czerwca, 2015
Źródło danych Dane wprowadzone przez Urząd Miejski
KRS / rejestracja 0000474362
NIP 6292467741
Regon 243346115
Organizacja pożytku publicznego Tak
Adres siedziby ul. Budowlanych 11, 41-303 Dąbrowa Górnicza
Adres korespondencyjny j.w.
Telefon 32 308 77 77
WWW www.eukc.pl/
E-mail fundacja@eukc.pl
Władze

Prezes Zarządu - Karolina Piątek

Wiceprezes Zarządu - Jarosław Piątek

Cele statutowe
Misja
 
Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy została powołana w 2013 roku przez grupę osób, dla których ważna jest pomoc osobom chorym na cukrzycę oraz edukacja społeczeństwa dotycząca tej coraz częściej występującej choroby. Naszą misją jest kompleksowa pomoc osobom chorym na cukrzycę i ich rodzinom oraz upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i jej profilaktyka w społeczeństwie.

Cele

Głównym celem fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie zapewnienia opieki i pomocy osobom z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, w szczególności z cukrzycą, zaburzeniami gospodarki tłuszczowej, zaburzeniami odżywiania oraz innymi chorobami towarzyszącymi. Ważnym elementem działania fundacji jest również wsparcie dla rodziny oraz znajomych osób bezpośrednio związanych z chorobą. Zależy nam na dotarciu do jak największej ilości odbiorców, aby pomóc przezwyciężyć codzienne problemy oraz uchronić ludzi chorych przed powikłaniami często wynikającymi z nieświadomości pacjentów.

Wszelkie działania prowadzone przez fundacje mają na celu polepszyć zdrowie społeczeństwa oraz wesprzeć edukacje i profilaktykę zdrowotną, głównie związaną z cukrzycą. Nasze cele realizowane będą poprzez:

- organizowanie szkoleń i konferencji edukacyjnych oraz
- przeprowadzanie specjalnych kampani społecznych propagujących problemy diabetyków oraz promujących zdrowy tryb życia.
- prowadzenie inicjatyw o charakterze charytatywnym, edukacyjnym oraz profilaktycznym
Przedsięwzięcia

DIABETOBUS- największy projekt naszej fundacji, ufundowany został dzięki środkom z V Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego. 19 września 2014 miał on swą akcję inauguracyjną, w której przebadaliśmy niemal 300 dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Diabetobus jest mobilną kliniką cukrzycy, w której można zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze oraz poziom tkanki tłuszczowej w organiźmie. Można też zasięgnąć porady lekarza oraz uzyskać informacje na temat zdrowego trybu życia. Jesteśmy w centrach miast, na akcjach kulturalnych oraz informacyjnych!


Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy przeprowadza kursy doskonalące nauczycieli w zakresie diabetologii. Jeśli w Twojej szkole jest dziecko chore na cukrzyce skontaktuj się z nami! Jesteś rodzicem i boisz się o swoje dziecko podczas pobytu w szkole? Zgłoś się do nas!