PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
192021 22232425
2627282930

Udostępnij:

Zakończyliśmy kolejny etap prac nad RPW!

Środa, 21 września, 2022, #Aktualności

Dąbrowskie NGO - miło nam poinformować, że zakończyliśmy II etap prac nad Programem współpracy Gminy Dąbrowa Górnicza z organizacjami pozarządowymi. M.in dzięki Waszemu zaangażowaniu był to intensywny czas spotkań, zarówno w gronie organizacji pozarządowych, przedstawicieli III sektora, jak i z przedstawicielami Wydziałów merytorycznych Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Owocem tych spotkań są przygotowane przez nas dokumenty, które przedstawiamy poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z wypracowanymi w I i II etapie dokumentami.

 

Co przygotowaliśmy w I etapie?

1. Listę zadań priorytetowych wskazanych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej,

2. Listy form współpracy na rok 2022,

3. Propozycje organizacji pozarządowych.

 

Drugi etap, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 2621.2022 z dnia 11.07.2022 wraz z Zarządzeniem zmieniającym, składał się ze spotkań organizacji zrzeszonych w Dąbrowskim Forum Organizacji Pozarządowych, których zadaniem było wypracowanie rekomendacji dotyczących zasad przydzielania i rozliczania dotacji w 2023 r. oraz spotkania w gronie pracowników Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. W tym roku dodatkowo odbyło się spotkanie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi z Przedstawicielami Prezydium DFOP.

 

W tym samym czasie pracownicy merytoryczni Wydziałów Urzędu Miejskiego ocenili możliwość realizacji zadań zaproponowanych przez ngo:

Tabela zbiorcza - opinie Wydziałów Urzędu Miejskiego – weryfikacja

 

Do weryfikacji zadań dokonanej przez Urząd Miejski oraz kwestii związanych ze zmianami w zadaniach zaproponowanych przez samorząd odnieśli się przedstawiciele DFOP obecni na spotkaniach branżowych:

Notatki ze spotkań branżowych DFOP

 

Następnie propozycje zadań zgłoszone przez organizacje pozarządowe oraz przez merytoryczne Wydziały/Biura Urzędu Miejskiego, zostały przedyskutowane podczas spotkań branżowych  przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli magistratu.

Zachęcamy do zapoznania się z notatkami z każdego spotkania:

Obszar: Upowszechnianie i rozwój sportu, turystyki i rekreacji 

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 1 września 2022 r.

Obszar: Rewitalizacja i rozwój miasta Obszar: Przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy Obszar: Wspierania społeczności lokalnych  

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 5 września 2022 r.

Obszar: Ochrona środowiska, ekologia, ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 6 września 2022 r.

Obszar: Oświata i wychowanie   

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 7 września 2022 r.

Obszar: Pomoc społeczna Obszar: Wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej Obszar: Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa, polegającego na prowadzeniu punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie miasta Dąbrowa Górnicza Obszar: Profilaktyka i promocja zdrowia

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 8 września 2022 r.

Obszar: Kultura i sztuka Obszar: Promocja miasta

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 12 września 2022 r.

Obszar: Upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności oraz ratownictwa i ochrony ludności

zobacz: Notatka ze spotkania w dniu 13 września 2022 r.

  

Co przed nami? Kolejny, czyli III etap prac - finał tworzenia Programu współpracy Gminy Dąbrowa Górnicza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2023.

Priorytetowe zadania publiczne przewidziane do realizacji w roku 2023