PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
202122 23242526
27282930

Udostępnij:

Integracyjne Warsztaty Edukacji Kulturalnej RE-ANIMACJA

Środa, 22 czerwca, 2022, #Aktualności

27 czerwca Fundacja „Wygrajmy Razem” rozpoczyna realizacje nowego projektu skierowanego do dzieci ze świetlic środowiskowych w Dąbrowie Górniczej (w tym z niepełnosprawnościami). Zadanie nosi nazwę Integracyjne Warsztaty Edukacji Kulturalnej RE-ANIMACJA i jest kreowane we współpracy z dąbrowskim Pałacem Kultury Zagłębia, dąbrowskim Stowarzyszeniem „Dar Serca” i SP numer 20 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

Przez 5 dni młodzi animatorzy będą pracować pod okiem reżyserów: Anieli Lubienieckiej i Adriana Jackowskiego nad stworzeniem filmu rysunkowego, którego tematem będzie udzielanie pierwszej pomocy. Film będzie tworzony techniką animacji wycinankowej. Warsztaty będą miały dla dzieci ogromną wartość edukacyjną i to w kilku wymiarach: z jednej strony tworzenie sztuki wizualnej tradycyjnymi metodami, wymagającymi większego zaangażowania nauczy dzieci cierpliwości i pracy w zespole. Z drugiej strony uczestnicy wymyślając postacie, scenariusz filmu, tło i pracując na różnych materiałach plastycznych rozwijać będą swą wyobraźnię i pobudzać kreatywność. Wreszcie sam temat filmu, czyli jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy jest niezwykle ważny i potrzebny zwłaszcza w dzisiejszych, niepewnych czasach.

 

Po warsztatach film zostanie zmontowany i oprawiony muzyką, a jego uroczysta prezentacja odbędzie się 8 września w kinie KADR, mieszczącym się w dąbrowskim PKZ. Projekt RE-ANIMACJA jest współfinansowany ze środków gminy Dąbrowa Górnicza.  

 

Dodatkowe informacje o realizacji projektu fundacji będą publikowane na jej profilu facebook: https://www.facebook.com/fundacjawygrajmyrazem/

 

Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo. dabrowa-gornicza.pl nie jest jego autorem.