PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516171819 2021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Nikolas Mańka - Dąbrowski Diament!

Piątek, 19 listopada, 2021, #Aktualności

Kolejnym diamentem jest Nikolas Mańka - Półfinalista programu "Mam Talent". Zapraszam do wywiadu z naszym zdolnym dąbrowiakiem!  

 

Cześć Nikolas! W sobotę wystąpisz w półfinale programu Mam Talent, jakie emocje ci towarzyszą? Skąd wziął się pomysł, aby wziąć wydział w tym show?

Swoim śpiewem wyrażam wszelkie emocje jakie mi towarzyszą. Przede wszystkim jestem szczęśliwy, ale również zaskoczony tym jak daleko już zaszedłem. Co dalej, czas pokaże... Często szybciej coś robię, niż myślę. Nie zawsze wychodzi to na moją korzyść. W tym przypadku spontanicznie zgłosiłem się  na casting online do programu Mam talent. W ciągu godziny dostałem odpowiedź. Wtedy już wiedziałem, że to był dobry krok.   

 

W Dąbrowie Górniczej jest masa uzdolnionych wokalnie osób. Jednym z nich jest Dawid „Ukeboy” Jędrusik, który również wziął udział w programie Mam Talent. Czy po zakończeniu telewizyjnego show, chciałbyś nagrać z nim piosenkę w duecie?

Tak, to prawda. Jest wiele uzdolnionych wokalnie osób, natomiast bycie wokalistą to nie wszystko. Gdyby to ode mnie zależało, byłbym chętny [na wspólny duet - przyp. red.], jednakże mocno ograniczają mnie kontrakty fonograficzne.   

 

Jak wyglądały twoje początki ze śpiewaniem? W jakim wieku zacząłeś śpiewać?

Mój pierwszy występ przed publicznością odbył się już w zerówce; byłem wtedy sześcioletnim chłopcem. Moja przygoda ze śpiewaniem zaczęła się od przedszkolnego dywanika. Swoją ciężką pracą doszedłem na scenę Mam Talent. 

 

Interesujesz się czymś innym niż tylko śpiewanie?

Mam wiele zainteresowań. Przede wszystkim lubię przekazywać swoją wiedzę o wokalistyce  oraz emisji głosu dzieciom jak i dorosłym. Ponadto szkoła, do której chodzę ( Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej)  daje mi możliwość rozwoju pod kątem psychologii. Czasem biegam albo ćwiczę na siłowni, mogę wtedy wyrzucić z siebie dużo emocji. Uwielbiam tworzyć  obrazy farbami na płótnie, które często zawierają przekaz dla moich najbliższych. W ostatnich dniach, kiedy regenerowałem się przed wyjazdem na półfinał, zajawką stał się dla mnie Netflix i odpoczynek. 

 

Jak wygląda twoje życie codzienne?

Przez Mam Talent dużo się pozmieniało. Jestem aktywniejszy w świecie muzycznym, tworzę swoją autorską płytę, co pochłania najwięcej czasu. Oprócz tego, tak jak wcześniej wspomniałem. realizuję swoje pasje i chodzę do szkoły.  

 

Czy jest w świecie muzyki polskiej albo zagranicznej ktoś na kim się wzorujesz?

Inspirują mnie Krzysztof Iwaneczko, Natalia Przybysz, Sandra Mika, Ana Andrzejewska, Czesław Niemen, Kora. Wychowałem się na twórczości Adele. Jednak inspiracja, a wzorowanie się na czyjejś twórczości to różnica. Ja się jedynie inspiruję.  

 

Uważasz, że Dąbrowa Górnicza to dobre miejsce dla rozwoju młodych kreatywnych osób? 

Jak najbardziej! Dobrym przykładem jest pub Comityva 2.0, dzięki któremu młodzi i ci trochę starsi mają możliwość spotkać się w przyjaznej atmosferze, pokazując jednocześnie swój talent wokalny  na karaoke. Uwielbiam właścicieli pubu - Agnieszkę oraz Łukasza,  za ich otwartość i przyjacielskość. 

 

Skąd czerpiesz pomysły na tworzenie utworów?

Z natury, nieba, ludzi, rozmów, obrazów... Codzienność - to dobre określenie moich inspiracji.  

 

Często wspierasz akcje charytatywne. Czy przepis na sukces to łączenie pasji z działalnością charytatywną? 

Lubię pomagać dlatego to robię, nie patrzę na to pod kątem prywatnego sukcesu, lecz sukcesu pomocy jaką chcę nieść. #potrafiewolnosc