PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20 212223242526
27282930

Udostępnij:

Słów kilka o odwołaniu 15 edycji Festiwalu Ludzi Aktywnych

Poniedziałek, 20 września, 2021, #Aktualności, #Festiwal Ludzi Aktywnych

To nie była łatwa decyzja. 18 września 2021 roku musieliśmy odwołać 15 edycję Festiwalu Ludzi Aktywnych. Decyzja była tym trudniejsza, że nigdy wcześniej nie byliśmy zmuszeni do zrezygnowania z wielkiego święta organizacji pozarządowych.

 

Musicie nam wierzyć, że do końca mieliśmy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać. Niestety, w trosce o uczestników Wielkiej Gry dla Aktywnych (zwłaszcza tych najmłodszych) oraz organizacji pozarządowych biorących w niej udział, odpuściliśmy. Warunki pogodowe nie sprzyjałyby drużynom w rywalizacji w poszczególnych konkurencjach. Przedstawiciele organizacji pozarządowych też nie mieliby łatwego życia na swoich stanowiskach z uwagi na sobotnią temperaturę. 

 

Telefon do IMGW w Krakowie ostatecznie rozwiał nasze wątpliwości – pogoda z godziny na godzinę będzie się pogarszać. I mimo pojawienia się w Parku Hallera pierwszych organizacji pozarządowych, mimo sceny, która już w połowie była rozłożona, decydujemy że 15 edycji Festiwalu w tym roku nie będzie. 

 

Wiemy jak dobrze bawiliście się w ubiegłym roku. Wiemy, że Festiwal w formie Wielkiej Gry dla Aktywnych był strzałem w dziesiątkę i pozytywny odzew po nim przerósł nasze oczekiwanie. To m.in. z tego powodu nie chcieliśmy w tym roku za wszelką cenę iść w „show must go on”. Nie chcieliśmy, żeby deszcz zmył pozytywny obraz ubiegłorocznej edycji.  Dlatego obiecujemy, że w przyszłym roku wracamy do Was z nową energią, która przegoni każde chmury. 

 

Jednak nie można spisać całej soboty na straty. 160 harcerzy rozpoczęło nowy rok harcerski apelem i grą w ramach harcerskiego startu. Stowarzyszenie Motoserce zorganizowało zbiórkę krwi. W Parku Hallera stanął również Szczepionkobus, w którym każda chętna osoba mogła się zaszczepić. Oprócz tego alejkami Parku przeszła parada promująca zieloną mobilność. Mamy nadzieję, że wszyscy widzimy się za rok. Obiecujemy, że będzie dużo słońca - tak ja na załączonej grafice ;)