PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
1920 2122232425
262728293031

Udostępnij:

Stowarzyszenie Ósmy Dzień zaprasza do udziału w projekcie

Wtorek, 20 lipca, 2021, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Ósmy dzień” zaprasza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną uczęszczające do Szkoły podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Burzymy mury” dofinansowanym ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. 

 

W ramach projektu utworzone zostaną dwie  grupy dzieci i opiekunów. Dla jednej  z grup zorganizowane zostaną zajęcia taneczne dla dzieci i zajęcia zumby  dla rodziców, dla drugiej grupy zajęcia plastyczno-artystyczne dla dzieci i zajęcia pilates  dla rodziców. Zajęcia będą prowadzone na terenie SOSW w Dąbrowie Górniczej  raz w tygodniu w okresie od sierpnia do grudnia 2021 roku. W ramach projektu przewidziane są również: wyjścia do kina dla dzieci, autokarowa wycieczka do Krakowa dla dzieci. 

 

Dla rodziców przewidziano w ramach projektu wyjścia do instytucji kultury (kino, teatr  i Opera Śląska w Bytomiu). W tym czasie dzieci będą miały zapewnioną opiekę. Dodatkowo w ramach wsparcia psychologicznego zostaną zorganizowane dwa warsztaty  dla opiekunów dotyczące tematyki związanej z radzeniem sobie ze stresem i społecznym wykluczeniem oraz przeciwdziałania obciążeniom psychicznym związanym z koniecznością stałej opieki nad niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem. 

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres stowarzyszenia: stowarzyszenie.8_dzien@wp.pl.

 

 

Projekt finansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej

 

Informacja została nadesłana na stronę ngo.dabrowa-gornicza.pl