PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324 252627
282930

Udostępnij:

Włącznik Innowacji Społecznych

Czwartek, 24 czerwca, 2021, #Aktualności

Rusza trzeci nabór pomysłów do inkubatora Włącznik Innowacji Społecznych. Na zgłoszenia czekamy od 1.06 do 1.07.2021r. Przesłanie Karty Innowacji na adres mailowy innowacje@rops.poznan.pl jest niezbędnym warunkiem udziału w III turze naboru, czekamy na nie do 1.07.2021r do godz. 23:59. Na tym etapie papierowa forma zgłoszenia nie jest wymagana, prosimy o Karty w formie elektronicznej w formacie word lub pdf. 

 

Masz pomysł? Nie czekaj – skonsultuj go z kadrą Włącznika już dziś. Pomożemy, doradzimy jeszcze przed wysłaniem Karty.

Zapraszamy się na nasz ostatni w tym naborze webinar: Antyporadnik – na ostatniej prostej; 29.06 godz. 12:00 rejestracja: https://forms.gle/zg2PHMvMNm6vJQuU7

Zapraszamy na otwarte konsultacje: 24.06 godz. 13:00 | 25.06. godz. 10:00 rejestracja: https://forms.gle/b8cgNY1LxTWGESbW7

Karta Innowacji – dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Karta Innowacji – dla osób prawnych

Zachęcamy do udziału w spotkaniach przygotowawczych – warsztatach innowacji – podczas których można poznać narzędzia pomagające rozwijać innowacyjne pomysły. 

Wybrani innowatorzy, którzy pomyślnie przejdą ocenę formalną i merytoryczną, zostaną objęci wsparciem Inkubatora i przejdą do kolejnego etapu naboru. Jego celem będzie opracowanie innowacyjnego rozwiązania odpowiadającego na wybrany problem z obszaru włączenia społecznego. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają później granty na opracowanie i półroczne testy innowacyjnych rozwiązań. Średnia wysokość grantu to 32 tys. zł.     

 

Kto może wziąć udział w naborze? 

Każda osoba prawna i fizyczna lub grupa nieformalna,  którą cechuje motywacja do poszukiwania nowatorskich rozwiązań odpowiadających na wskazane wyżej wyzwania związane z problematyką ubóstwa i wykluczenia społecznego, rosnących nierówności społecznych, izolacji, marginalizacji lub dyskryminacji konkretnych grup społecznych.     

 

Na co zwrócić uwagę?

Celem udzielania grantu jest opracowanie innowacyjnego pomysłu oraz przeprowadzenie procesu testowania innowacyjnego rozwiązania w temacie włączenia społecznego niemniej aby pozytywnie przejść procedurę naboru trzeba rzetelnie wypełnić właściwy formularz (dla osób fizycznych lub osób prawnych), upewnić się aby nie przekraczać limitu słów w miejscach gdzie te limity występują, i co najważniejsze nie powielać rozwiązań już istniejących. Już na tym etapie możliwe jest skorzystanie ze wsparcia merytorycznego kadry Inkubatora, w tym przede wszystkim warsztatów inspiracyjnych, wsparcia ze strony ekspertów, mentorów i doradców specjalistycznych.     

 

Procedury – ważna rzecz.

Zachęcamy do zapoznania się już na wstępie z Procedurami realizacji projektu grantowego „Włącznik Innowacji Społecznych”. Ta lektura odpowiada na pytania dotyczące kolejnych faz projektu, kryteriów oceny, czasu trwania poszczególnych etapów rekrutacji i wiele innych. 

Procedury dotyczące realizacji projektu grantowego WŁĄCZNIK

Komplet dokumentów dostępny w zakładce Dokumenty do pobrania.

Jeśli jednak nadal coś będzie niejasne zapraszamy do kontaktu: 

Agata Siwek agata.siwek@rops.poznan.pl 

Marta Ratajczak marta.ratajczak@rops.poznan.pl 

Tel. 061 856 73 20

 

Tekst został nadesłany przez ROPS Poznań