PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
0708 0910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Maksymilian Górka - Młody! Aktywny! Zaangażowany!

Wtorek, 8 czerwca, 2021, #Aktualności, #Liderzy Dąbrowskiej Pozarządówki

Młodzi! Aktywni! Zaangażowani! – to nowy cykl, przedstawiający Młodych Dąbrowskich Aktywistów. Cykl rozpocznie się wywiadem z Maksem, który przez najbliższe miesiące, będzie przedstawiał Wam, młodych, aktywnych i zaangażowanych, dąbrowskich aktywistów! 

 

- Co, powoduje chęć angażowania się w przedsięwzięcia?  

Po prostu kocham pomagać! Gdy widzę, że dzięki moim akcjom charytatywnym, pojawia się uśmiech na twarzach, daję mi to wielkiego kopa do działania. Ponadto, gdy słyszę od mojej mamy, że jest ze mnie dumna to tak na serduszku mi lepiej. 

 

- Czy od zawsze, chciałeś, podążać tą drogą i pomagać innym? 

Powiem, tak od dziecka oglądałem i nadal oglądam superbohaterów i zawsze, sobie, powtarzałem, że jak dorosnę, to chce być taki jak oni, chce pomagać innym. 

 

- Od kiedy, zacząłeś działać charytatywnie?

Zacząłem, działać od 2019 roku, wtedy też zrobiłem, akcję charytatywną ‘’BUDZIMYMAJE’’. Po tym wydarzeniu wiedziałem, że chce to robić, chce pomagać innym, chce zostać superbohaterem bez peleryny. 

 

- Od czego zacząć pomaganie innym?

Trzeba umieć zauważyć i usłyszeć ludzi, którzy potrzebują tej pomocy. 

 

- Czy organizacja imprez charytatywnych to ciężka sprawa czy bułka z masłem?

Organizacja imprez charytatywnych to długotrwały, ciężki proces. Nie jest łatwo wtedy podzielić obowiązki z czasem wolnym, ba tak naprawdę rzadko, kiedy ma się wtedy czas wolny. Jednak trzeba też pamiętać, żeby się też nie przepracować, bo jest to niezdrowe, gdy ciągle myślisz o akcji. Szczerze, ostatnio, gdy, robiłem imprezę charytatywną to, zabrałem trochę za dużo na moje barki i przez to byłem wrakiem człowieka, nie dałem sobie rady ze wszystkim, jednak na całe szczęście kilka osób mi pomogło i razem stworzyliśmy fajną akcję charytatywną. Warto widzieć mocne strony takich imprez, lecz warto też dostrzeć minusy, żeby wyciągnąć błędy i przeanalizować co poszło nie tak i w przyszłości, zrobić wszystko, żeby te minusy nie występowały przy następnych akcjach. 

 

- Na swoich social mediach, zauważyłem, że organizujesz kolejne wydarzenie. Proszę, opisać co to będzie. 

Już 3 lipca organizuję akcję charytatywną, która, brzmi, ‘’WYCIĄGAMY DZIECI Z BRAMY – CHARYTATYWNY FREESTYLE RAPBATTLE’’. Będzie to akcja, w której zbieramy na placówki opiekuńczo – wychowawcze. Pojawi się na wydarzeniu, wielu znanych raperów, freestylowców czy influencerów. Natomiast cała akcja, odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w VILLA MODZIE. Wstęp, będzie dla każdego więc serdecznie, zapraszam, do śledzenia wydarzenia oraz do przyjścia i wspólnie pomóc uzbierać fajną sumę na placówki. Więcej o akcji

 

- Świetna sprawa. Jesteś też Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta w Dąbrowie Górniczej, planujesz w przyszłości zostać radnym czy jednak nie chcesz się pchać w politykę lokalną?

Tak, planuję startować na radnego. Jednak chce być kimś więcej niż ‘’radnym’’. Chcę być blisko mieszkańców Dąbrowy. Ponadto jak już, kręcimy się wokół kwestii superbohaterów to, chciałbym być supermanem, naszego wspaniałego miasta. Brakuje mi tylko, super słuchu, by usłyszeć jak najszybciej problemy mieszkańców i być z szybkością błyskawicy u obywatela czy obywatelki Dąbrowy i pomóc w problemach. Ale w sumie zamiast nadludzkiego słuchu...mam telefon i podam wtedy swój numer telefonu publicznie, by do mnie było można dzwonić, zawsze, gdy ktoś będzie miał jakiś problem albo pomysł. Nawet w nocy odbiorę! Bo jak to się mówi, zło nigdy, nie śpi, więc superbohater też nie może. 

 

- Co Twoim zdaniem mogłoby skłonić młodych do podjęcia działań na rzecz innych, a co zniechęca młodzież do działania?

Według mnie trzeba być sobą i na swoim przykładzie, powiem, że nie warto słuchać ludzi, którzy się śmieją oraz hejtują dane działania. Trzeba mieć swój cel i pokazać swoją wartość, przy tym pewność siebie to podstawa. Dzięki tym składnikom można zajść naprawdę, daleko oraz pokazać ludziom, na co cię stać. Warto wierzyć w siebie! Wiara w siebie to klucz do sukcesu! 

 

-Kończąc wywiad, chciałbym, żebyś powiedział jeszcze o swoich zainteresowaniach oraz co robisz w czasie wolnym.

Interesuję się głównie, sportem oraz polityką, a w wolnym czasie lubię spędzić czas z najbliższymi oraz z przyjaciółmi. Dodatkowo obecnie lubię jeździć do klubów muzycznych potupać nóżką.