PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07 080910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Sukcesy w Pucharze Śląska Karate Kyokushin

Poniedziałek, 7 czerwca, 2021, #Aktualności

Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy Dąbrowskiego Klubu Karate trenujący w Akademii Karate Kyokushin, którzy zakwalifikowali się do  startu w Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Katowicach. Reprezentanci klubu zdobyli 5 medali stając na podium, wszyscy weszli do ćwierć finałów w kumite. Trzech reprezentantów zakwalifikowało się do finału kata.

 

Pośród blisko 300 zawodników, przy niektórych kategoriach  liczących blisko 40 zawodników reprezentujących najsilniejsze kluby Śląska, miejsca na podium wywalczyli:

  • Maksymilian Olczyk - 1 miejsce kumite semi kontakt młodzików - 40kg,
  • Magdalena Bensel – 2 miejsce kat. kumite semi kontakt kadetek + 30kg,
  • Jakub Wiślak  - 3 miejsce kat. kumite semi kontakt młodzików - 50kg,
  • Igor Klimczyk -  3 miejsce kat. kumite semi kontakt młodzików - 45kg,                          
  • Kacper Buchwald  - 3 miejsce kat. kumite semi kontakt kadetów + 40kg.

 

Wielkie brawa za wspaniały występ należą się również pozostałym startującym zawodnikom; Mikołajowi Michalikowi (wszedł do tury finałowej w kata), Amelii  Hermańskiej (weszła do tury finałowej kata), Marcelowi Pałce, Jakubowi Niepsujowi, Ksaweremu Knapkowi, Nataszy Bryksy (weszła do tury finałowej kata). Wszyscy zawodnicy startowali w konkurencjach kata i kumite semi kontakt. 

 

Podczas ceremonii rozpoczęcia turnieju odbyło się oficjalne wręczenie powołań do Kadry Śląska Młodzików dla zawodników i zawodniczek, którzy na podstawie wyników Mistrzostw Makroregionu zdobyli kwalifikację. Wśród wyróżnionych powołaniem znaleźli się trzej zawodnicy Dąbrowskiego Klubu Karate: Mikołaj Michalik, Maksymilian Olczyk oraz Igor Klimczyk.

 

Rolę sędziego podczas Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży pełnił sensei Artur Sroka a opiekunem i sekundantem zawodników był senpai Norbert Sroka. Organizatorem Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży był klub TKKF Czarni przy współpracy z Śląskim Związkiem Karate i Urzędem Miasta Katowice.

 

Informacja została nadesłana do portalu ngo.dabrowa-gornicza.pl