PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07 080910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Obiegowe Posiedzenie RDPP

Poniedziałek, 7 czerwca, 2021, #Współpraca z miastem, #Aktualności, #Rada Działalności Pożytku Publicznego

W dniach 1-2 czerwca 2021 r. odbyło się obiegowe posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza kadencji 2020-2023. Było to posiedzenie Rady w tzw. trybie obiegowym. 

 

Posiedzenie Rady zwołano na wniosek Przewodniczącego Rady Piotra Seremeta na podstawie Regulaminu pracy Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza paragraf 4 Organizacja pracy Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza pkt 8. W szczególnych przypadkach członkowie Rady mogą wyrażać swoje opinie i podejmować uchwały za pośrednictwem poczty elektronicznej w sposób obiegowy. Ten sposób funkcjonowania Rady jest tożsamy z odbyciem posiedzenia. Protokół z posiedzenia w trybie obiegowym powstaje na podstawie korespondencji elektronicznej. Dla ważności opinii uchwał w trybie obiegowym konieczne jest wyrażenie opinii przez połowę składu Rady. Pkt.9. Posiedzenie w trybie obiegowym może być zwoływane tylko w sytuacjach nagłych, kiedy istnieje konieczność podjęcia stanowiska przez Radę w terminie nie dłuższym niż 7 dni. Pkt 10 Posiedzenie w trybie obiegowym trwa zawsze 24 godziny. Po upływie 24 godzin zwołujący posiedzenie przesyła do wszystkich członków Rady informację o jego wyniku.   

 

W posiedzeniu RDPPMDG w trybie obiegowym udział wzięli członkowie Rady: Michał Syska – Pełnomocnik Prezydenta ds. Marki Miasta, Kultury, Sportu; Sławomir Żmudka – Radny Rady Miejskiej; Robert Witecki – Radny Rady Miejskiej; Piotr Seremet – Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa/DFOP; Łukasz Baruch – Fundacja Wygrajmy Razem/DFOP; Renata Zaremba – Stowarzyszenie Małolat/DFOP; Łukasz Kolber – Fundacja Godne Życie/DFOP; Renata Solipiwko – OSP Ujejsce/DFOP; Magdalena Mike – Pełnomocnik Prezydenta ds. współpracy z ngo i przedstawiciel WOP. 

 

Magdalena Mike - WOP, wysłała do wszystkich członków Rady prośbę o pozytywne zaopiniowanie propozycji Wydziału Marki Miasta, który planuje ogłosić w tym roku konkurs na realizację zadania polegającego na utworzeniu i prowadzeniu sklepu internetowego z miejskimi gadżetami. Prośba o zaopiniowanie powyższego zadania publicznego wyniku z faktu, iż nie było ono ujęte w Rocznym Programie Współpracy.  

 

Wszyscy uczestniczący (9 członków) pozytywnie zaopiniowali plan Wydziału Marki Miasta dotyczący ogłoszenia w tym roku konkursu na realizację zadania polegającego na utworzeniu i prowadzeniu sklepu internetowego z miejskimi gadżetami – podjęto Uchwałę nr 10/RDPPMDG/2021.