PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526 27282930
31

Udostępnij:

Konkurs Pozytywnie Otwarci - 2021

Środa, 26 maja, 2021, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Konkurs Pozytywnie Otwarci jest skierowany do organizacji pozarządowych, organów samorządów lokalnych i publicznych placówek ochrony zdrowia. 

 

Celem Konkursu jest promowanie wiedzy oraz zachęcenie jak największej liczby osób do podjęcia działań w dwóch ogólnych Obszarach: 

  • Edukacja i aktywizacja w obszarze HIV/AIDS, jako przejaw wsparcia dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS.  
  • Profilaktyka, jako podstawowy element zapobiegania zakażeniom HIV wśród ogółu społeczeństwa, a w szczególności wśród osób o zwiększonym poziomie zachowań ryzykownych. 

 

W roku 2021 w ramach tych obszarów Kapituła przygotowała następujące szczegółowe tematy Konkursu: 

I. Działania mające na celu szersze otwarcie społeczności HIV+ na osoby z nowo wykrytym zakażeniem oraz tworzenie innowacyjnych platform komunikacji skierowanych do tej grupy społecznej. 

II. Działania na rzecz profilaktyki HIV prowadzone w przestrzeni publicznej z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych pozwalających na docieranie do szerokich grup odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 18-40 lat. 

III. Efektywna promocja testowania w kierunku zakażenia HIV w obliczu drastycznego spadku liczby testów wykonanych w dobie pandemii COVID-19. 

IV. Edukacja osób seropozytywnych w zakresie zdrowego życia z wirusem, a w szczególności chronienia się przed skutkami chorób towarzyszących zakażeniu HIV, które mogą pojawiać się w czasie długoletniej terapii ARV. 

V. Edukacja dorastającej młodzieży żyjącej z HIV wobec zagrożenia stygmatyzacją oraz konieczności podejmowania samodzielnych decyzji o kontynuacji terapii i wchodzeniu w związki partnerskie. 

 

Zainteresowanych udziałem w Konkursie prosimy o przedstawienie na Formularzu Zgłoszeniowym projektów nowych działań odpowiadających jednemu z powyższych tematów lub koncepcji rozwinięcia działań już prowadzonych. Kapituła Konkursu wybierze laureatów, którym przyznane zostaną granty w wysokości do 20 000 PLN na realizację pomysłów.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 czerwca tego roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku 2021.

 

Więcej informacji na temat konkursu oraz wszystkie dokumenty do pobrania znajdziecie pod tym linkiem

 

Artykuł został nadesłany do portalu ngo.dabrowa-gornicza.pl