PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
101112 13141516
17181920212223
24252627282930
31

Udostępnij:

Młodzieżowy Fundusz Klimatyczny

Środa, 12 maja, 2021, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Uruchamiamy Fundusz oferujący wsparcie finansowe lokalnym grupom nieformalnym. Fundusz skierowany jest do młodych aktywistek i aktywistów klimatycznych, szczególnie (choć nie tylko) z mniejszych miast i miejscowości. 

 

Działacie na rzecz ochrony klimatu? Chcecie się przeciwstawiać procesom, które niszczą klimat, doprowadzając do nieodwracalnych i groźnych dla przyszłych pokoleń zmian? Chcecie wywierać presję na decydentów, by podjęli działania? A może chcecie podjąć lokalną inicjatywę na rzecz ochrony przyrody, docierać do sprawdzonych informacji, obalać mity, dyskutować o społecznych i ekonomicznych konsekwencjach katastrofy klimatycznej? 

 

Tworzycie grupę co najmniej trzyosobową? Jest wśród Was osoba, która ma ukończone osiemnaście lat? Aplikujcie o dotację do Fundacji Batorego! Możecie się starać o jednorazowe wsparcie w wysokości do 1000 zł. 

 

W ramach Funduszu można otrzymać dotację np. na organizację warsztatów, wyjazdów, spotkań, dyskusji, kampanii informacyjnych, blogów, audycji, pokazów, przeglądów, happeningów, etc. 

 

Finansujemy działania, które:     

  • popularyzują aktualną wiedzę na temat zmian klimatu,    
  • upowszechniają rzetelne analizy i raporty o ekologicznych, społecznych i ekonomicznych konsekwencjach tychże zmian,    
  • angażują społeczności lokalne i wzmacniają działania młodych osób na rzecz ochrony klimatu. 

 

Z dotacji można będzie pokryć wszystkie koszty niezbędne do realizacji działań (np. przejazdy, opłaty za internet, telefon, koszty materiałów biurowych, plastycznych, produkcji materiałów audiowizualnych, licencji etc.). 

 

Okres wydatkowania dotacji: od podpisania umowy do 31 grudnia 2021 roku. 

 

[Formularz wniosku] 

 

Opiszcie co chcecie zrobić, jak i z kim. Wasz wniosek rozpatrzy komisja konkursowa złożona z innych aktywistów i aktywistek oraz przedstawicieli i przedstawicielek Fundacji Batorego. Jeśli otrzymacie dotację podpiszemy z Wami umowę dotacyjną i umówimy się na przesłanie krótkiego sprawozdania z przeprowadzonych działań.

 

Artykuł pochodzi ze strony Fundacji Batorego