PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
2526272829 3031

Udostępnij:

Reaktywacja męskiej siatkówki w Dąbrowie Górniczej

Piątek, 29 stycznia, 2021, #Aktualności

Nasze Stowarzyszenie zostało założone z pasją do sportu, którym jest siatkówka.

Jesteśmy organizacją non-profit, która działa w mieście Dąbrowa Górnicza od 2019r. Do dnia dzisiejszego udało nam się, mimo pandemii, zorganizować 2 turnieje plażowe i turniej halowy oraz zorganizować zbiórkę na rzecz ośrodków opiekuńczo-wychowawczych na terenie Dąbrowy Górniczej.

Możecie o nich przeczytać tutaj:

https://stowarzyszenie-volleydg.pl/1-turniej-za-nami-relacja/

https://stowarzyszenie-volleydg.pl/2-turniej-za-nami-relacja/

https://stowarzyszenie-volleydg.pl/podsumowanie-turnieju-o-puchar-stowarzyszenia/

https://stowarzyszenie-volleydg.pl/swiateczna-akcja-mikolajkowa/

Kochamy ten sport, uwielbiamy siatkówkę i dlatego, w dobie pandemii i obowiązujących obostrzeń np. zamknięcia sportu amatorskiego, postanowiliśmy spróbować swoich sił w rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej (dzięki temu możemy normalnie grać, trenować, rozgrywać mecze ligowe i robić to co kochamy).

Jako organizacja staraliśmy się o środki z naszej gminy w dotacji rozwoju sportu - niestety regulaminy są jakie są i nie udało nam się dostać dotacji. Dlatego jesteśmy tutaj. W naszym mieście od dawna nie ma męskiej siatkówki - ani młodzieżowej, ani seniorskiej. Staramy się zrobić wszystko, aby męskie rozgrywki na stałe zagościły w kalendarzu imprez sportowych w naszym mieście. Nasza drużyna od ponad 9 lat reprezentowała miasto na arenie amatorskiej, z licznymi sukcesami.

Na tą chwilę jesteśmy zapisani do rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Siatkowej - 2 liga Śląska, planowo liga miała ruszać 6 lutego, ale termin został przesunięty i aktualnie to 20 luty. W tak trudnych czasach przy pandemii uzyskanie jakiegokolwiek sponsora jest wręcz niemożliwe, dlatego postanowiliśmy uruchomić zbiórkę, która być może jest naszą ostatnia szansą na rozwój męskiej siatkówki w naszym mieście oraz na uzyskanie niezbędnego nam sprzętu do treningów. Na tą chwilę brakuje nam piłek, kosza na piłki, środków na utrzymanie trenera czy fizjoterapeuty oraz sprzętu do treningu.

 

Liczymy na Was i wasze wparcie.

 

Link do zrzutki

 

Tekst został nadesłany przez Stowarzyszenie Volley Dąbrowa Górnicza