PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Świąteczne akcje, czyli w Dąbrowie sobie pomagamy

Poniedziałek, 30 listopada, 2020, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dąbrowskie organizacje pozarządowe, pomimo trudności związanych z pandemią, nie opuszczają nikogo w potrzebie. Są zdeterminowane, by każdy potrzebujący pomocy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej poczuł ciepło i magię świąt. W tym trudnym dla wszystkich roku wsparcie drugiej osoby jest szczególnie ważne, dlatego Dąbrowa sobie pomaga.

 

Mikołajkowa zbiórka dla dzieciaków    

Fundacja Godne Życie oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza już po raz czwarty organizuje świąteczną zbiórkę słodyczy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z Dąbrowy Górniczej. Na portalu zrzutka.pl została utworzona zbiórka pieniężna. Słodycze można także przynieść do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej. Łukasz Kolber, prezes Fundacji, podkreśla: - Trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie dzieci z naszego miasta podczas Świąt będą miały okazję wspólnie z rodziną zasiąść przy stole, obdarować się prezentami i cieszyć się z tego, że są razem. Wielu dzieciakom z placówek wsparcia na co dzień dotkliwie doskwiera ubóstwo. Przynosząc słodycze czy przelewając pieniądze podarujemy dzieciom, nie tylko symboliczny podarunek, ale przede wszystkim uśmiech oraz wiarę w to, że są jeszcze ludzie ogromnego serca, którym nieobojętny jest ich los.

Na wsparcie czekają do 14 grudnia.

Link do zbiórki - zrzutka.pl/yjmn8g 

 

Szlachetna Paczka      

Szlachetna Paczka w Dąbrowie Górniczej w bieżącym roku otrzymała zgłoszenia od 37 rodzin potrzebujących pomocy. 14 listopada otwarta została baza potrzebujących rodzin. Stowarzyszenie liczy na dobre serce darczyńców i ma nadzieję, że dzięki ich hojności uda się wesprzeć każdą ze zgłoszonych rodzin. Planowane przekazanie darów to 12 i 13 grudnia (sztab zlokalizowany będzie w Centrum Aktywności Obywatelskiej).

Więcej informacji - Facebook   

 

„Akcja Zima” Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie    

Od ponad 20 lat pani Danuta Lech, wspólnie z osobami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Rodzin w Kryzysie, stara się w jesienno-zimową porę wlewać ciepło w serca najbardziej potrzebujących. Przez lata prowadzili zbiórki żywności i odzieży, a 1 listopada sprzedawali stroiki oraz znicze. Z zarobionych pieniędzy przygotowywali świąteczną pomoc dla rodzin, którymi opiekuje się stowarzyszenie. W tym roku jednak zostali zmuszeni przenieść swoją zbiórkę do internetu. Zachęcamy Was, jeśli możecie, włączcie się do zbiórki, bo liczy się każda złotówka przekazana na pomoc tym, dla których zima to czas niepewności. Przekazując datek, możecie być pewni, że pomoc ta trafi do najbardziej potrzebujących.

W sprawie zbiórki można kontaktować się telefonicznie z panią Danutą pod nr 507 844 748

Chcąc wesprzeć Stowarzyszeniezrzutka.pl/rw8gs2

 

Małolat wspiera Małolaty      

W okresie przedświątecznym podopieczni placówki wsparcia dziennego „Małolat” mogą liczyć na wsparcie dąbrowskich organizacji pozarządowych. Jak co roku, Stowarzyszenie Małolat wspólnie z Motosercem chciało zorganizować Mikołajki, ale niestety z racji pandemii, musieli porzucić ten pomysł. Będą jednak robić paczki świąteczne dla dzieciaków z ich świetlicy. 

Chcecie wesprzeć „Małolata”, zadzwońcie pod nr tel.: 668 448 174

Informacje o Małolat: Facebook Małolat

 

Dar Serca dla najbardziej potrzebujących    

Stowarzyszenie Dar Serca w okresie przedświątecznym przekaże paczki żywnościowe podopiecznym świetlicy środowiskowej Kraina Przyjaźni. Ponadto stowarzyszenie uczestniczy w programie Polskiej Akcji Humanitarnej „Pajacyk”. Pajacykowa sieć pomocowa to akcja, dzięki której uczniowie dąbrowskich szkół podstawowych korzystają w roku szkolnym 2020/2021 z refundacji obiadów szkolnych. Dzięki niej uczniowie otrzymają pomoc w formie paczek żywnościowych.

Kontakt: 505 272 808

Bieżące informacje - Fanpage Stowarzyszenia

 

Betlejemskie Światło Pokoju 2020 – Światło Służby     

W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Światło Służby”. Z powodu pandemii przekazanie światła od skautów słowackich odbędzie się w kameralnym gronie. Co istotne, światło dotrze do Dąbrowy Górniczej, gdzie będzie przekazywane dalej wśród mieszkańców przez zuchy i harcerzy wraz z życzeniami świątecznymi. Uroczyste przekazanie odbędzie się w Bazylice Matki Bożej Anielskiej.

Aktualne informacje: Facebook ZHP

 

Kartka Świąteczna dla Seniora   

Z powodu koronawirusa dąbrowski Klub Seniora i Juniora Manhattan – Stowarzyszenia Razem w Przyszłość zawiesił swoją działalność. Ta trudna decyzja podyktowana została troską o zdrowie seniorów. Klub zwraca się do mieszkańców, by nie pozostali obojętni i nie pozwolili na to, żeby ktokolwiek poczuł się w te święta samotny. Zachęcają do kupienia lub samodzielnego zrobienia kartki świątecznej z życzeniami i przekazania jej do skrzynki Klubu Seniora i Juniora Manhattan, przy ul. Piłsudskiego 34E/661A. Członkowie stowarzyszenia zatroszczą się o to, aby kartki trafiły do naszych seniorów.

Więcej informacji: Fanpage Stowarzyszenia Razem w Przyszłość

 

Świąteczna Akcja Mikołajkowa   

Stowarzyszenie Volley zaangażowało się w pomoc dzieciom, które przebywają w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Zebrane środki przekażą na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które w Mikołaja trafią do wszystkich 4 ośrodków działających na terenie naszego miasta.

Więcej informacji znajdą Państwo na fanpage Stowarzyszenia: Volley Dąbrowa Górnicza