PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910111213 1415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Świąteczna zbiórka Mikołajowa dla dzieci

Piątek, 13 listopada, 2020, #Centrum, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Zrób coś dobrego na święta. Podaruj uśmiech dąbrowskim dzieciom. Fundacja Godne Życie oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza już po raz czwarty organizują świąteczną zbiórkę na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z Dąbrowy Górniczej. Tym razem jednak zbiórka ma wyjątkowo charakter zdalny.

 

Organizowana przez Fundację Godne Życie świąteczna zbiórka słodyczy dla dzieci z Dąbrowy Górniczej stała się już miejską tradycją. Corocznie do usytuowanych na terenie miasta punktów trafiały setki kilogramów słodyczy, które pozwalały na obdarowanie ok. 200 dzieci.

 

Nadchodzą wyjątkowo trudne święta. W tym roku zbiórka rzeczowa jest ograniczona obostrzeniami związanymi z pandemią, a dotychczasowe punkty przekazywania słodyczy fizycznie niedostępne dla mieszkańców. W związku z tym władze Fundacji zdecydowały się na utworzenie zbiórki finansowej na portalu zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/z/zbiorkamikolajowa

 

Wszystkie środki finansowe zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup słodyczy dla najuboższych dzieci z Dąbrowy Górniczej. Obdarowane w okresie świątecznym rodziny zostaną wskazane przez miejskie organizacje zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą oraz instytucje.

 

Dla osób, które nie mają możliwości wzięcia udziału w zdalnej zbiórce, udało Nam się utworzyć jeden punkt zbiórki. Słodycze można pozostawić pod następującym adresem: Centrum Aktywności Obywatelskiej ul. Sienkiewicza 6a – punkt dostępny całą dobę. (Uwaga: przed wejściem do budynku prosimy zdezynfekować ręce oraz zakryć usta i nos).

 

Należy pamiętać, że nie wszystkie spośród tych dzieci, podczas Świąt Bożego Narodzenia będą miały okazję wspólnie z rodziną zasiąść przy suto zastawionym stole, obdarować się prezentami i cieszyć się z tego, że są razem. Wielu z nich dotkliwie doskwiera ubóstwo. Decydując się na ten pełen życzliwości gest podarujemy dzieciom, nie tylko symboliczny podarunek, ale przede wszystkim uśmiech oraz wiarę w to, że są jeszcze ludzie ogromnego serca, którym nieobojętny jest ich los.

 

Wspierajmy siebie nawzajem!