PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21 222324252627
282930

Udostępnij:

Pozarządowi potrafią

Poniedziałek, 21 września, 2020, #NGO, #Aktualności, #Festiwal Ludzi Aktywnych

W sobotę (19 września 2020 r.) w Dąbrowie Górniczej odbył się Festiwal Ludzi Aktywnych. W Parku Hallera lokalne organizacje pozarządowe pokazywały, co robią na co dzień.

 

Wydarzenie, które trzynasty raz odbyło się w mieście, prezentuje bogaty przekrój dąbrowskich i zagłębiowskich stowarzyszeń oraz fundacji. Tym razem przyjęło formę gry miejskiej.

 

Uczestnicy „Wielkiej gry dla aktywnych” przemierzali park i na stosikach 28 organizacji rozwiązywali zadania sprawnościowe i teoretyczne, odpowiadające profilowi działalności danego stowarzyszenia czy fundacji. Tą drogą przybliżano im, czym zajmują się lokalni aktywiści. Wachlarz ich inicjatyw jest szeroki. To m.in. działalność artystyczna, sportowa i edukacyjna, wspieranie niepełnosprawnych i seniorów, pomoc społeczna, pielęgnowanie lokalnej tradycji, rozwijanie rozmaitych hobby, działania prozdrowotne, poradnictwo czy angażowanie mieszkańców w sprawy publiczne.

 

– Organizacje pozarządowe dają radę! Wielkie podziękowania za to, że wam się chce, że działacie 365 dni w roku. Cieszę się, że jako samorząd możemy was wspierać – podkreślał Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

 

Park Hallera odwiedził również Zbigniew Podraza, były prezydent miasta, który od 2006 r. – od początku sprawowania swojej funkcji – wspierał pozarządowców i stawiał na współpracę z nimi.

 

– Bardzo miło patrzeć, jak to wszystko od kilkunastu lat w naszym mieście się rozwija. Zawsze można na was liczyć, organizacje pozarządowe nie zawiodły i nie zawodzą – powiedział Zbigniew Podraza.

 

Z uczestnikami Festiwalu spotkała się też Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej, w parku byli radni miejscy oraz parlamentarzyści z regionu.

 

Festiwal po raz kolejny udowodnił, że Dąbrowa Górnicza jest dobrym miejscem do prowadzenia swojej działalności, a stowarzyszenia i fundacje to partnerzy dla samorządu. Wydarzenie ponownie pokazało, że organizacje pozarządowe są tworzone przez ludzi pełnych energii, pomysłów i chęci do działania na rzecz innych.

 

Zobacz galerię na stronie miejskiej.

Zobacz galerię Foto Rafał Miłosek #rafalmilosek