PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
2223242526 2728
2930

Udostępnij:

Miejskie Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej

Piątek, 26 czerwca, 2020, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

17 czerwca ponownie zostało uruchomione Miejskie Centrum Informacji, mieszczące się w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W momencie, kiedy nasze stanowisko pozostawało zamknięte, pracowaliśmy zdalnie – mówi Łukasz Kolber, prezes Fundacji Godne Życie. Polegało to na pomocy w tworzeniu i udostępnianiu postów miejskich związanych z pandemią. Na bieżąco zamieszczaliśmy informacje, które dotyczyły kwestii bezpieczeństwa w związku z pandemią. Informowaliśmy jak przedstawia się sytuacja związana z funkcjonowaniem instytucji miejskich – wylicza Marta Bukowska, wiceprezes Fundacji Godne Życie. Mieliśmy mnóstwo pytań dotyczących tego, gdzie zadzwonić aby uzyskać teleporadę, jak pracuję instytucje miejskie, w jaki sposób załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim. Mieszkańcy wysyłali do nas PITy do rozliczenia w formie elektronicznej, dlatego że Miejskie Centrum Informacji zawsze wypełniało je bezpłatnie.

Obecnie przez cały czas informujemy mieszkańców o obostrzeniach, które aktualnie obowiązują w przestrzeni publicznej. O tym, jak funkcjonują instytucje miejskie, które były do tej pory zamknięte. Powoli na światło dzienne wychodzą miejskie wydarzenia, które zaczynają być organizowane z według najnowszych obostrzeń. Na bieżąco aktualizujemy informacje, które dostajemy od ngo, instytucji miejskich czy bezpośrednio od Urzędu Miejskiego.

Otwarcie MCI wiązało się z przestrzeganiem obecnych przepisów sanitarnych. Mamy wstawioną plekse ochronną, nasi pracownicy wyposażeni są w przyłbice. Środki do dezynfekcji również są standardem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa będziemy także montować słupki, które będą odgradzać interesantów od pracowników. Pomieszczenie, które zawsze mieliśmy otwarte dla mieszkańców jest wyłączone z użytku. Godziny otwarcia pozostały niezmienione.

Mieszkańcy w dalszym ciągu przychodzą do nas z korektami PITów i pytaniami związanymi z tą kwestią. Oprócz tego pytają o aktualne działanie instytucji miejskich, poszukują szerszych informacji na ten temat. Pytanie o wszelkie kwestie związane z koronawirusem padają bardzo często. Mimo tych kilku trudności, o których wspomniałem cieszymy się, że wróciliśmy do naszego punktu informacyjnego.

Szczegółowe informacje znajdziecie dotyczące funkcjonowania Miejskiego Centrum Informacji znajdziecie na profilu Facebookowym MCI - link