PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
2223 2425262728
2930

Udostępnij:

Klub Seniora i Juniora "Manhattan" w czasie COVID-19

Wtorek, 23 czerwca, 2020, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Ponowne otwarcie Klubu równało się dla nas z wyzwaniem związanym z zapewnieniem odpowiednich środków bezpieczeństwa – mówi Kamil Kiernożycki, wiceprezes Stowarzyszenia Razem w Przyszłość. Każdej osobie mierzymy temperaturę, mamy środki dezynfekujące - żele antybakteryjne oraz płyny odkażające. Pracownicy całą czas noszą przyłbice lub maseczki ochronne. Dodatkowo na bieżąco rozdajemy maseczki seniorom, którzy ich nie posiadają. Podchodzimy bardzo restrykcyjnie do przestrzegania przepisów dotyczących koronawirusa, bo bezpieczeństwo seniorów jest dla nas priorytetem. W placówce  wszystkie warsztaty i zajęcia organizujemy tak, aby zachowanie 2 metrowej odległości pomiędzy osobami nie stanowiło problemu. Oczywiście zajęcia w naszym Klubie musieliśmy podzielić na grupy, by liczba osób uczestniczących w zajęciach była dostosowana do powierzchni „Manhattanu”.

Liczba osób, które do nas przychodzą jest porównywalna do ilości osób, które korzystały z naszej oferty przed COVID-19. Największa różnica wiąże się ze wspomnianym podziałem na grupy, co wpływa na zmianę godzin działania Klubu. Pierwsza grupa przychodzi na 15:00, potem druga grupa i kolejna. Wszystko jest zorganizowane tak, żeby poszczególne grupy nie miały styczności ze sobą. Ograniczona liczba miejsc wiąże się z obowiązkiem wcześniejszego zapisu drogą telefoniczną osoby, która jest chętna do uczestnictwa w warsztatach.

Kontynuujemy zajęcia, które wcześniej miały u nas miejsce. Mimo podziału na mniejsze grupy aktywność naszych seniorów nie zmniejszyła się. Nasze zdolne seniorki tworzyły kwiaty z materiału. Do naszego klubu wróciły również warsztaty witrażu metodą Tiffany'ego.

Ograniczenia związane z pandemią są problemem nie tylko dla tych, którzy są aktywni i nie wyobrażają sobie życia bez wizyty na siłowni czy ulubionych zajęciach fitness, ale też dla tych, dla których jedyną aktywnością fizyczną w ciągu dnia był spacer z domu do samochodu. Dlatego serdecznie zapraszamy na zajęcia do Klubu Seniora i Juniora "Manhattan" w Dąbrowie Górniczej.

Szczegółową ofertę Klubu znajdziecie na profilu na Facebooku oraz pod numerem telefonu 518 527 964