PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Seido Karate w dobie Covid-19

Wtorek, 16 czerwca, 2020, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Czas pandemii był sprawdzianem dla ich zaangażowania sportowego i społecznego. Zdali ten test na 6!

Stowarzyszenie Sztuk Walki, Taktyki i Techniki Interwencji w ramach którego działa Zagłębiowski Klub Seido Karate to dąbrowska organizacja, która od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu sportowym i społecznym naszego miasta. Stowarzyszenie organizuje zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promuje sportowy styl życia organizując turnieje, zawody i zgrupowania sportowe. Zawodnicy Zagłębiowskiego Klubu Seido Karate osiągają sukcesy sportowe w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Od pierwszych dni obowiązywania ograniczeń związanych z rozprzestrzenieniem się wirusa Covid-19 członkowie Stowarzyszenia Sztuk Walki, Taktyki i Techniki Interwencji oraz zawodnicy Zagłębiowskiego Klubu Seido Karate aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w formie zdalnej. To była nowość dla wszystkich, ale dzięki tym treningom, mogli wspólnie trenować, bawić się i wspierać. Treningi indywidualne odbywały się         w mieszkaniu zawodnika czy też w parku. Dla utrzymania dobrej formy sportowej w treningach naszych zawodników uczestniczyły często całe rodziny.

Trenowanie ducha sportowego połączono z licznymi konkursami sprawnościowymi, plastycznymi, a nawet poetyckimi. Zawodnicy wykazali się umiejętnościami sprawnego wiązania pasa i licznymi talentami plastycznymi. Ogromnym wyzwaniem dla wszystkich okazał się konkurs pisania haiku, czyli japońskiego, możliwie najkrótszego utworu poetyckiego, składającego się najwyżej z 17 sylab rozpisanych na wersy.

Z chwilą zniesienia kolejnych ograniczeń Zagłębiowski Klub Seido Karate wznowił treningi, które obecnie prowadzone są na orliku przy Szkole Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Stosując się do obowiązujących przepisów sanitarnych, uczestnicy zajęć sportowych cieszą się z powrotu do normalności. Radość z realnego   i wspólnego trenowania jest ogromna. Wysoki poziom endorfin na każdym treningu gwarantowany, Ten czas próby wzmocnił wszystkich i pokazał, że razem jesteśmy silni. Najlepsze wyniki w konkursach, wytrwałość i zaangażowanie zostały nagrodzone. Kyoshi Adam Kmiecik wręczył najlepszym zawodnikom medale za hart ducha sportowego i umiejętności.

Czas pandemii to również czas niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. We współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej oraz Fundacją Godne Życie, Stowarzyszenie Sztuk Walki, Taktyki i Techniki Interwencji dostarczyło nieodpłatnie 100 sztuk plastikowych przyłbic. Środki ochrony osobistej trafiły do wielu dąbrowskich instytucji m.in szpitala, schroniska dla osób bezdomnych i Domu Opieki Społecznej. Przyłbice wykonał samodzielnie jeden z członków Stowarzyszenia, trenujący w Zagłębiowskim Klubie Seido Karate.

 

Efekty aktywności Stowarzyszenia można oglądać na fanpage'u Zagłębiowskiego Klubu Seido Karate - link