PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405 0607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Nowe zasady korzystania z przestrzeni CAO

Piątek, 5 czerwca, 2020, #Centrum, #NGO, #Aktualności

Pandemia COVID-19 to wyzwanie dla nas wszystkich. Wraz z odmrażaniem kolejnych branż gospodarki, zdecydowaliśmy się na zmiany w funkcjonowaniu CAO. Podobnie jak dotychczas nasi pracownicy są dostępni dla Państwa mailowo i telefonicznie w godzinach 8-16:00. Otwieramy się także na zebrania Zarządów poszczególnych organizacji, po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji sali. Z infrastruktury biurowej Centrum mogą korzystać organizacje mające tutaj siedzibę.

 

W tym trudnym dla nas czasie bardzo prosimy o stosowanie procedur, które pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa w przestrzeni CAO.

 

Zasady ogólne:

- Limit osób w pomieszczeniu 10m²

- Korzystanie z pomieszczeń powinno być podyktowane faktyczną potrzebą NGO.

- Chęć skorzystania z siedziby należy zgłosić pracownikowi CAO (dotyczy to szczególnie pomieszczeń współdzielonych przez organizacje społeczne) konieczne jest poinformowanie pracownika CAO.

- Klucze do pokoi wydawane są na portierni.

- Obowiązuje całkowity zakaz używania pomieszczeń socjalnych. Prosimy również o niekorzystanie z dostępnych tam naczyń i stosowanie kubków jednorazowych.     

- Brak możliwości organizowania spotkań z udziałem osób z zewnątrz (za wyjątkiem spotkań mediacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie mające u nas siedzibę).

- Przed wejściem do budynku osoby - wszystkie muszą być wyposażone w maseczkę/przyłbicę oraz zdezynfekować ręce - płyn do dezynfekcji jest dostępny w żółtym pojemniku na wejściu do CAO (dezynfekcja dotyczy także osób, które do CAO wchodzą w rękawiczkach).

- W częściach wspólnych konieczne jest używanie środków ochrony osobistej. Zalecamy także stosowanie środków ochrony osobistej podczas odbywającego się spotkania/zebrania Zarządu.

- Na cele zebrania Zarządu, możemy udostępnić Państwu wyłącznie salę 10 lub 113. Chęć skorzystania z rezerwacji należy zgłosić mailowo (cao@dg.pl) bądź telefoniczne (668573952). Konieczne jest zachowanie         2 metrowego odstępu między osobami przebywającymi w pomieszczeniu. Pomogą w tym Państwu wyznaczone strefy.

- Przedstawiciel Zarządu zobowiązany jest prowadzić rejestr osób, które biorą udział w spotkaniu/zebraniu oraz powiadomić o ew. zachorowaniu w/w osób na COVID-19. Fakt ten, po otrzymaniu takiej informacji należy zgłosić niezwłocznie pracownikowi CAO.

- W przypadku korzystania z sali 10 lub 113 - Organizacja jest zobowiązana do dezynfekcji wszystkich przedmiotów użytkowanych przez uczestników spotkania/zebrania. Środki do dezynfekcji zapewnia CAO.       W przypadku dłużej trwającego zebrania zaleca się zastosowanie min. 15 minutowej przerwy, w której powinno dokonać się dezynfekcji i wietrzenia sali.

- Za przestrzeganie w/w procedur odpowiada Zarząd Stowarzyszenia. W przypadku braku ich przestrzegania CAO zastrzega możliwość anulowania kolejnych spotkań/zebrań Zarządu Stowarzyszenia.

- Pomiędzy kolejnymi rezerwacjami sal przez organizacje musi być minimum 30 minut przerwy.

- W czasie korzystania z przestrzeni CAO prosimy o ograniczyć do minimum przemieszczanie się po budynku.

 

Doradztwo

Zalecamy dalsze korzystanie z doradztwa mailowego bądź telefonicznego. W przypadku chęci skorzystania      z doradztwa osobistego, konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny (668573952) bądź mailowy (cao@dg.pl)

 

Kwestia organizacji Walnych Zebrań

Aktualnie nie przewidujemy możliwości zorganizowania na terenie CAO Walnego Zebrania członków stowarzyszenia. Chcemy jednak Państwa uspokoić, iż w związku ze zmianami w terminach sprawozdawczych, mają Państwo czas do końca września, na zatwierdzenie sprawozdania. O terminach sprawozdawczych przeczytają Państwo tutaj

 

Mediacje

Dopuszczamy również możliwość organizowania mediacji przez Stowarzyszenie mające u nas siedzibę. Mediacje mogą się odbywać wyłącznie w pokoju nr 6. Osoby przychodzące na mediacje czekają na mediacje przed budynkiem CAO i są wpuszczane do niego przez mediatora (mediator prowadzi osoby do pokoju nr 6, nie ma możliwości oczekiwania na mediację na korytarzu). Jednocześnie w pokoju mogą przebywać 3 osoby + mediator (1 osoba). Podczas mediacji obowiązują zasady ogólne opisane powyżej.

 

Wprowadzone zasady są mają charakter tymczasowy, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do powyższych wytycznych. Mamy nadzieję, że niedługo wszelkie aktywności wrócą do stanu sprzed pandemii.