PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314 151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Seniorzy on-line

Czwartek, 14 maja, 2020, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Czas pandemii jest trudny dla wszystkich, brakuje nam bezpośredniego kontaktu i spotkań z innymi mieszkańcami. Na szczęście w dobie technologii spotkania nawet w dużych grupach, dyskusje czy lekcje tańca są możliwe. Jak to robią dąbrowscy Seniorzy?

 

Na co dzień spotykają się w klubach, na wycieczkach, wykładach. Aktualnie zajęcia przenieśli do przestrzeni internetowej.

 

Stowarzyszenie Civitas prowadzące klub „Aktywuj się” na osiedlu Łęknice zaprasza seniorów do spotkań za pomocą aplikacji ZOOM. We wtorki i czwartki o godz. 16.00 na rozmowy, dyskusje, pogaduchy, a w piątki o 11.00 do wspólnego tańca. Animatorki ze Stowarzyszenia Civitas zachęcają również do kontaktu telefonicznego – chętnie porozmawiają, doradza, pomogą. Więcej informacji o działaniach podejmowanych przez stowarzyszenie można znaleźć na Facebooku.

 

Klub Seniora i Juniora Manhattan prowadzony przez Stowarzyszenie Razem w Przyszłość wspiera swoich członków od początku pandemii oferując wsparcie psychologiczne czy promując akcje #zostanwdomu. Na stronie FB Klubu można skorzystać z lekcji gry w szachy czy zajęć sportowych. Jeśli chcesz skorzystać z zajęć prowadzonych przez instruktorów zajrzyj na stronę Klubu na FB.

 

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Dąbrowiacy, na co dzień mające swoją siedzibę w Centrum Aktywności Obywatelskiej i organizujące spotkania „z ciekawymi ludźmi” w Dąbrowie Górniczej również przeniosło się na platformę ZOOM. Spotkania odbywają się w czwartki o 17.00, o szczegółach można przeczytać na stronie.

Z racji, że „nie samym Internetem człowiek żyje” członkowie SAS Dąbrowiacy zorganizowali szycie i kolportaż maseczek ochronnych, maseczki te dotarły m.in. do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie oraz Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego "Przystań" w Dąbrowie Górniczej.   

 

Seniorom przypominamy o działającej na FB grupie Dąbrowscy Seniorzy, gdzie codziennie pojawiają się informacje o skierowanych do seniorów atrakcyjnych działaniach, jak również bieżące informacje o działaniach podejmowanych przez Dąbrowę Górniczą. Zachęcamy do przyłączenia się do grupy i wspierania się w czasie pandemii COVID-19.