PoWtŚrCzPtSoNd
010203
0405 0607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

VIII Bieg Przodownika

Wtorek, 5 maja, 2020, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

          Kolejna dąbrowska organizacja pozarządowa nie poddaje się w związku z pandemią koronawirusa i działa w tym trudnym dla wszystkich czasie. Corocznej tradycji stało się zadość i Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa zorganizowało jedno ze swoich sztandarowych wydarzeń.

          W tym roku mamy VIII edycję Biegu Przodownika organizowanego przez Aktywną Dąbrowę. Jednak tym razem wydarzenie odbędzie się w nowej, nietypowej odsłonie ze względu na sytuację, z którą przyszło nam się zmierzyć. Na czym polega Bieg w nowym wydaniu?

           Oczywiście każdy może wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy do końca trwania rywalizacji opłacić "startowe", które w całości przeznaczone zostanie na pokrycie kosztów przesyłki i w dniach 1-15 maja, wrzucić do wydarzenia zrzut ekranu z takich trakerów jak Strava, Endomondo, Garmin czy też innych. Ale nie jest to warunek konieczny. Swoją aktywność fizyczną uczestnicy mogą udokumentować w dowolny sposób. W zamian, każdy kto bierze udział w wydarzeniu, otrzyma medal za start w Biegu Przodownika i numer startowy.

          Obecne zalecenia służb wskazują, że uczestnicy mogą pokusić się o przebiegnięcie klasycznej trasy Biegu Przodownika, oczywiście w pojedynkę. Organizatorzy zwracają jednak uwagę, że w związku z epidemią, bieganie nie jest warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu! Jeśli ktoś obawia się o swoje zdrowie, lub jest poddany kwarantannie, może wykonać dowolny trening, nawet w domu. Aktywność, na którą zdecyduje się uczestnik, powinna być podobnym obciążeniem, jakie generuje pokonanie trasy Biegu Przodownika - czyli 5km na bieżni, 30-60 minut ćwiczeń czy jakieś mocne kardio - jest to niepisany warunek. Można pobawić się w bieg "wokół stolika", stworzyć własne "stacje" ćwiczeń w domu. Kreatywność i duża intensywność ćwiczeń jest mile widziana!

          Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na: