PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
091011 12131415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Gotowi do wspólnej służby

Środa, 11 marca, 2020, #Aktualności

Druhny i Druhowie! 

Zwracamy się do Was w chwili, gdy wszyscy przeżywamy niepokój w obliczu zagrożenia epidemicznego, ogarniającego cały świat. Wobec troski o zdrowie naszych bliskich i podopiecznych mamy szczególny obowiązek, aby zachować spokój i wykazać się harcerską odpowiedzialnością oraz dyscypliną. 

Mając na uwadze harcerskie zawołanie "Czuwaj!", pozostańmy uważni na siebie i drugiego człowieka. Bądźmy empatyczni, ostrożni i wyrozumiali.

Ruch harcerski i skautowy, reprezentowany przez nasze organizacje, jest gotowy do służby i zgodnego współdziałania na rzecz wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej. 

Służba ta wyrażać się powinna przede wszystkim poprzez działania informacyjne i profilaktyczne adresowane do harcerek i harcerzy, ich rówieśników i rodzin. Dzielcie się tylko sprawdzonymi informacjami, starannie sprawdzajcie źródła i wspierajcie innych w trudnych chwilach.

Jako harcerze i skauci ściśle współpracujemy z władzami państwowymi i samorządowymi po to, aby wspólnie wypracować możliwe do podjęcia przez pełnoletnich członków naszych organizacji pola służby, zapewniając im osobiste bezpieczeństwo i stwarzając możliwości niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują i bardzo liczą na harcerską i skautową pomocną dłoń.

Prosimy Was, abyście stosowali się do oficjalnych zaleceń organów państwowych, współpracowali ze sobą, a przede wszystkim - zachowaj spokój i harcerską pogodę ducha.

Czuwaj!

NKIH "Leśna Szkółka"

"Skauci Europy" SHK Zawisza

Royal Rangers Polska

Stowarzyszenie harcerskie 

Skauci Króla 

Związek Harcerstwa Polskiego 

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej