PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
091011 12131415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Komunikat!

Środa, 11 marca, 2020

Dąbrowskie organizacje pozarządowe  i aktywiści z Dąbrowy Górniczej przypominamy o możliwości doradztwa prowadzonego on-line w sprawach związanych z konsultowaniem wniosków dotacyjnych, zakładaniem organizacji i sprawach bieżących ngo.

Nasz mail cao@dg.pl jest do Waszej dyspozycji.

 

Komunikat z dnia 11 marca 2020 roku prezydenta miasta Marcina Bazylaka

Zgodnie z zaleceniami premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zamknięte zostają wszystkie placówki oświatowe: publiczne i niepubliczne uczelnie, szkoły, przedszkola, żłobki i kluby dziecięce, a także sportowe obiekty szkolne, w tym baseny.
Pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12 i 13 marca) to okres przejściowy. W tym czasie w żłobkach, przedszkolach i szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.
Od poniedziałku 16 marca wszystkie zajęcia zostają zawieszone, a placówki zamknięte dla podopiecznych. Dlatego też apeluję do rodziców, aby zadbali o to, by ich dzieci pozostały odizolowane od skupisk ludzkich, bo taki cel przyświeca zamknięciu szkół.

Ponadto, w Dąbrowie Górniczej w trosce o zdrowie mieszkańców i porządek publiczny DO ODWOŁANIA zamknięte będą:

  • Pałac Kultury Zagłębia i jego placówki, w tym: Kino Kadr, Dom Kultury Ząbkowice, kluby osiedlowe i świetlice środowiskowe;
  • Miejska Biblioteka Publiczna wraz z filiami;
  • Muzeum Miejskie „Sztygarka”;
  • Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej;
  • wszystkie obiekty będące w administracji Centrum Sportu i Rekreacji;
  • wszystkie świetlice OSP;
  • placówki wsparcia dziennego: Świetlica Środowiskowa „Kraina Przyjaźni”, Dziecięca Fabryka Kreatywności, Akademia Wyobraźni Dziecięcej, Akademia Gry i Zabawy, Świetlica Specjalistyczna „Małolat”.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna FUNKCJONUJE i prowadzi diagnozy z dziećmi.

Zwracam się z prośbą do stowarzyszeń, instytucji i firm prywatnych organizujących zajęcia i wydarzenia dla mieszkańców, a także do samych mieszkańców o ograniczenie lub zawieszenie do odwołania spotkań w grupach.

Mieszkańców proszę o ograniczenie wizyt w urzędach, instytucjach i jednostkach miejskich do niezbędnego minimum. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego przy bezpośredniej obsłudze należy zachować odpowiedni dystans, zarówno od pracowników, jak również innych osób oczekujących na obsługę.
W miarę możliwości proszę o załatwianie spraw w formie elektronicznej, telefonicznej, drogą pocztową lub poprzez e-PUAP. Przygotowujemy katalog podstawowych spraw urzędowych, które w obecnej sytuacji będzie można załatwić uproszczoną elektroniczną ścieżką.

Apeluję również, by w przypadku powrotu z rejonów zagrożonych epidemią, kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta, aby w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów (kaszel, duszności, wysoka temperatura), zgłaszali ten fakt telefonicznie do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej − 795-513-569.

Nie gromadźmy się, ale dbajmy o siebie nawzajem. Zatroszczmy się o to, by nasi bliscy i sąsiedzi mieli wsparcie. Zachowujmy zdrowy rozsądek i nie zapominajmy o solidarności oraz wzajemnej pomocy.

Marcin Bazylak

Prezydent Dąbrowy Górniczej

***
Pełny komunikat Ministra Edukacji Narodowej ws. zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości związanych z zagrożeniem koronawirusem, należy korzystać z infolinii NFZ: 800 190 590.