PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819 202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Drobne gesty czynią Święta!

Czwartek, 19 grudnia, 2019, #NGO, #Aktualności

Dlaczego warto pomagać? Co daje nam bezinteresowne zwrócenie uwagi na potrzeby innych? Co myślą na ten temat członkowie dąbrowskiej pozarządówki?

 

Mateusz Maik - Stowarzyszenie "Przedsiębiorcy z Wyboru"

Ważne jest obdarowanie drugiego człowieka „towarem”, który w dzisiejszych czasach jest bardzo deficytowy − naszą uwagą, czasem, którego ciągle mamy za mało. Bardzo często podczas pogoni za marzeniami, zajęci własnymi sprawami zapominamy o drugim człowieku, który potrzebuje rzeczy z naszego punktu widzenia błahej, a dla nich bardzo ważnej. Mowa o odrobinie uwagi. Tym właśnie dla mnie jest niesienie pomocy. Odrobiną uwagi, która dla drugiej osoby może mieć moc sprawczą.

 

Ewa Kuler - Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Dzień"

Niesienie pomocy to jest wychodzenie i otwarcie się na potrzeby innych ludzi. To także umiejętność  ich słuchania, wyciągania pomocnej dłoni. Pomaganie to także forma poznawania siebie samego, poprzez zderzenie się z problemami, które często są dla nas obce. A w szczególności, jest to zachowanie, które sprawia, że świat staje się lepszy.

 

Marcin Kowalczyk - Stowarzyszenie Motoserce Dąbrowa Górnicza

Pomaganie, to według mnie, dawanie czegoś od siebie, nie oczekując w zamian nic, bezinteresownie. Niesienie pomocy sprawia, że możemy naprawdę nazwać się ludźmi. Daje radość nie tylko osobom potrzebującym pomocy, ale i tym, którzy pomagają.

 

Jan Podsiadło -  Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza

Czym jest dla mnie niesienie pomocy? To jest bardzo obszerne pytanie… Dla mnie jest to przysłowiowe wyciągnięcie ręki do człowieka będącego w potrzebie. Nauczenie go, jak radzić sobie w trudnej sytuacji. I co dla mnie najważniejsze – pomaganie to przede wszystkim nieodmawianie.