PoWtŚrCzPtSoNd
01
02 030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

I Forum dla Edukacji „Szkoła jest Nasza!” za nami

Poniedziałek, 2 grudnia, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W sobotę odbyło się I Forum dla Edukacji „Szkoła jest nasza!” zorganizowane przez Stowarzyszenie Dopamina Lab.

 

To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło osoby związane z edukacją: dyrektorów szkół, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców. Byli też przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz prezydent miasta Marcin Bazylak i zastępca prezydenta Bożena Borowiec. Wszyscy przybyli na to wydarzenie, aby dowiedzieć się, jak można zmienić edukację i szkołę, aby stała się miejscem pełnym pasji, ucząca życia, miejscem, z którego każdy jest zadowolony.

 

I Forum dla Edukacji było wspaniałą okazją do tego, aby porozmawiać o szkole z perspektywy każdego: Ucznia, Nauczyciela i Rodzica.

 

Rozmawiamy na rodzinnych imprezach i w gronie znajomych. Rodzice narzekają na nauczycieli. Nauczyciele na rodziców. Wszyscy narzekają na Uczniów, którzy nikomu nie pozostają dłużni. I wciąż wisi nad nami to przerażające hasło – „szkołę trzeba jakoś po prostu przeżyć”.


A przecież może być inaczej. Przecież razem możemy to zmienić. Nie gadać i narzekać, a działać i zmieniać. To naprawdę nie jest wcale takie trudne. – Mówiła Anna Dęboń, prezeska Stowarzyszenia Dopamina Lab i pomysłodawczyni Forum dla Edukacji jeszcze przed wydarzeniem.

 

I Forum dla Edukacji „Szkoła jest Nasza!” było pełne warsztatów, wykładów, pomysłów na to, jak powinna zmienić się szkoła, aby była miejscem przyjaznym, do którego chce się chodzić. Jest to z pewnością początek zmian. Dyrektorzy szkoły wychodzili zainspirowani.

 

Widziałem wczoraj zafascynowanych dyrektorów dąbrowskich szkół, którzy wychodzili z książkami, wielkimi oczami i słowami – musimy pozostać z wami w kontakcie, musimy współpracować, może do nas przyjedziecie do szkoły? – mówi Robert Strzała, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

I Forum dla Edukacji „Szkoła jest Nasza!” zorganizowane przez ludzi pełnych pasji, zaangażowanych, chcących zmian było wydarzeniem wyjątkowym. Ziarno zostało zasiane, myśl Stowarzyszenia Dopamina Lab poszła w świat, nauczyciele, rodzice i uczniowie zobaczyli, że może być inaczej.

 

Czas zacząć działać i zmieniać szkołę! Od soboty uczestnicy wydarzenia zasypują internet pozytywnymi opiniami.