PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
1415161718 1920
21222324252627
28293031

Udostępnij:

Zawody dla osób niepełnosprawnych

Piątek, 18 października, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Już po raz 9 Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest organizatorem „Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych”. Współorganizatorem tegorocznej edycji zawodów jest Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej.

 

Zawody odbędą się 24 października 2019 r. w Hali widowiskowo-sportowej CENTRUM Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Aleja Róż 3 oraz na sąsiadującym  z nią NEMO – ŚWIAT ROZRYWKI ul. Aleja Róż 1  w Dąbrowie Górniczej. Celem zawodów jest zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania w zespołach, popularyzacja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz promowanie działań prospołecznych Województwa Śląskiego i miasta Dąbrowy Górniczej, jako regionu przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

 

Udział w zawodach zadeklarowało około 650 osób niepełnosprawnych z ponad 45 placówek - Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i innych podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa śląskiego wraz z opiekunami.

 

Zawodnicy rywalizować będą w wielu konkurencjach indywidualnych wśród których znajdą się konkurencje zręcznościowe, szybkościowe, siłowe, wyścigi na wózkach,  oraz mini turnieju halowej piłki nożnej i indywidualny turniej warcabowy. Po raz pierwszy w tej edycji zawodów rozegrany zostanie indywidualny turniej w kręglarstwie na profesjonalnym krytym torze w NEMO – ŚWIAT ROZRYWKI sąsiadującym bezpośrednio z halą sportową CENTRUM.

 

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają suchy prowiant, ciepły posiłek, pamiątkowe medale. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz puchary. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla  zawodników i publiczności. Całość imprezy poprowadzą i zabawiać będą artyści cyrkowi RUPHERT & RICO.

 

Impreza jest finansowana ze środków pochodzących z budżetu Województwa Śląskiego, budżetu Gminy Dąbrowa Górnicza oraz środków własnych stowarzyszenia NEURON przy dużym wsparciu Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.