PoWtŚrCzPtSoNd
0102 03040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Udostępnij:

Działamy lokalnie

Środa, 2 października, 2019, #NGO, #Dotacje, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Centrum Aktywności Obywatelskiej oraz ArcelorMittal Poland po raz drugi ogłosiły program grantowy „Działamy lokalnie”. O dofinansowanie walczyły organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców miasta. W konkursie wzięło udział 29 wniosków. Komisja konkursowa zdecydowała o podziale środków między 16 organizacji pozarządowych. Projekty dotyczyły: ekologii, zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji. Przedstawiamy trzy najciekawsze projekty zrealizowane w ramach programu.

 

Dziewczyny z bandy

„Dziewczyńska Banda Mocy” to projekt Stowarzyszenia dO!PAmina Lab, który narodził się z licznych rozmów dwóch kobiet, które mają córki. Jest odpowiedzią na potrzebę wzmacniania siły i odporności psychicznej dziewcząt, które często charakteryzuje niskie poczucie własnej wartości i brak wiary w siebie. Dziewczyńska Banda Mocy to przestrzeń, w której poprzez spotkania, warsztaty, rozmowy i wspólne wyprawy uczestniczki mają okazję bliżej przyjrzeć się sobie. Zobaczyć i poczuć, kim są i czego pragną. Jest to okazja do doświadczania siły wspólnoty i wzajemnego wsparcia, przestrzeń, w której dziewczynki mogą się „zakoleżankować” i stworzyć więzi na dłużej. Każda dziewczynka może dołączyć do Bandy Mocy, żeby w przyszłości zostać… SOBĄ! Wielkim finałem akcji będzie zorganizowanie w Dąbrowie Górniczej FESTIWALU DZIEWCZYNKI z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynki – 12 października (szczegóły: https://www.facebook.com/events/693990797679663/)

Chcesz dołączyć do bandy, zadzwoń – 504820333.

 

Ekowarsztaty

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” realizowały projekt pn. „Za-Mieszanki Gai”. Projekt miał podnieść świadomość ekologiczną i wzmocnić zaangażowanie i uważność (mindfullness) w życiu codziennym. Uczestnicy zajęć uczyli się jak przyrządzać zdrowe, letnie przekąski, tworzyli eko-torby, wytwarzali żelowe i parafinowo-woskowe świece oraz naturalne mydła. Nauczyli się sztuki aranżacji ogrodu skalnego.

 

Strażak-dron

Ochotnicza Straż Pożarna Ujejsce zrealizowała projekt zatytułowany „Skrzydlaty Strażak Ratownik”.  Jednostka kupiła dron i używa go do najróżniejszych zadań. Przykładowo, dowodzący akcją ratowniczą może dzięki niemu szybko ustalić stopień i zasięg zagrożenia w trakcie pożaru lasu czy pól. Dzięki temu poprawiła się skuteczność strażaków z Ujejsca.