PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09 101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Najlepsi rolkarze w Parku Hallera

Poniedziałek, 9 września, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W dąbrowskim skateparku odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe agresywnej na rolkach.

 

Jazda agresywna polega na wykonywaniu różnorodnych trików związanych ze skokami oraz ślizgami  po murkach, rurkach czy poręczach. W sobotę skatepark w parku Hallera zgromadził czołówkę zawodników tej dyscypliny.

 

Uczestnicy mistrzostw zaprezentowali wiele brawurowych ewolucji, a od samego patrzenia na nie mogło zakręcić się w głowie. Na widzach i jurorach duże wrażenie robiły salta, ślizgi czy obroty wokół własnej osi, seryjnie wykonywane przez zawodników.

 

Mistrzostwa odbyły się w dwóch kategoriach: junior do 16 roku życia i senior. Zawodnicy wykonywali po dwa 45 sekundowe przejazdy w rundzie eliminacyjnej. Najlepsi przechodzili do finału, w którym również dwukrotnie popisywali się swoimi umiejętnościami. Zwycięzcą w kategorii junior został Szymon Ziemicki, a wśród dorosłych Tomasz Przybylik, wielokrotny mistrz Polski.

 

Skatepark w parku Hallera to nowa atrakcja na sportowej mapie miasta. Działa od wiosny, a sobotnie zawody były drugim oficjalnym wydarzeniem, które tam zagościło. W sierpniu odbyły się tam Drużynowe Deskorolkowe Zawody Klubowe.

 

Skatepark znajduje się w rejonie Centrum Formy i aquaparku Nemo – Świat Rozrywki. To drugi tego rodzaju obiekt w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy działa od 2012r. na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych na Zielonej.

 

Organizatorami Mistrzostw Polski w jeździe agresywnej na rolkach byli: Skate Room Dąbrowa Górnicza, BXP event, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Zmagania odbyły się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.