PoWtŚrCzPtSoNd
01
02 030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Półfinał Przeglądu Wokalnych Talentów

Poniedziałek, 2 września, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Jeszcze tylko tydzień został do Półfinału pierwszej edycji Przeglądu Wokalnych Talentów MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ. To nowatorski projekt Fundacji „Wygrajmy Razem” realizowany we współpracy z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowy Górniczej. 7.09.2019 od godz. 13.00 w piwnicy teatralnej PKZ staną w szranki młodzi, uzdolnieni wokaliści z Dąbrowy Górniczej i innych miast Polski. Walczyć będą o udział w finale projektu i o atrakcyjne nagrody finansowe. Przesłuchania poprowadzi dziennikarka Polskiego Radia Katowice – Beata Tomanek, a artystów oceniać będzie jury składające się z wybitnych przedstawicieli środowiska osób niewidomych.

 

Poniżej przedstawiamy sylwetki jurorów:

 

Grzegorz Dowgiałło – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku fortepian jazzowy. Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów piosenek. Obdarzony słuchem absolutnym. Frontman zespołu muzycznego Recycling Band. Ponadto aktor współpracujący między innymi z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu czy Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Laureat śląskiej Złotej Maski za rolę w spektaklu „Stańczyk Musical”.

 

Katarzyna Nowak – ukończyła Uniwersytet Wrocławski na kierunkach filologia polska i kulturoznawstwo, jak również Szkołę Muzyczną II Stopnia w klasie gitary klasycznej. Wokalistka, której bliski jest nurt piosenki literackiej, ballad i poezji śpiewanej. Jest współautorką książki autobiograficznej „12 kropel życia”. Uczestniczyła w licznych prestiżowych projektach artystycznych, dzięki którym współpracowała i śpiewała z takimi gwiazdami jak: Irena Santor, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor, czy Urszula.

 

Agata Zakrzewska - ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku muzykologia. Jest także absolwentką Szkoły Muzycznej II Stopnia w klasie woklau rozrywkowego. Pracuje jako trenerka wokalna i prowadzi własnego bloga „ Muzyczne Widzimisię”. Ponadto gra na fortepianie, aranżuje i komponuje muzykę. Jest laureatką prestiżowych, ogólnopolskich konkursów wokalnych poświęconych twórczości Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Występowała wspólnie z takimi gwiazdami jak: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Maryla Rodowicz, Piotr Cugowski, Stanisław Soyka, czy Piotr Rubik.