PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021222324 2526
2728293031

Udostępnij:

Plener nad Pogorią

Piątek, 24 maja, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Artyści malarze, poeci, fotograficy, hafciarki, twórcy zajmujący się rękodziełem artystycznym oraz muzycy wzięli udział w Jubileuszowych Interdyscyplinarnych Warsztatach Artystycznych. „Plener nad Pogorią” członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego zorganizowany został we współpracy z partnerem „Jacht Klub Pogoria III”.


Efekty tego spotkania będzie można zobaczyć i ocenić już 6 czerwca podczas wernisażu prac poplenerowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Wystawa czynna będzie do końca września.

 

W 2019 roku Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego obchodzi 35 lecie założenia. Z okazji od czerwca do listopada, przy współpracy z bibliotekami, ośrodkami kultury, klubami miast Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Czeladzi oraz gminami Powiatu Będzińskiego, zagłębiowscy twórcy zaplanowali wernisaże i spotkania autorskie, podczas których prezentowana będzie twórczość malarska, literacka, muzyczna, fotograficzna, hafciarska artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu. A wszystko w ramach projektu kulturalnego pn. „Jubileuszowe Interdyscyplinarne Warsztaty Artystyczne 2019”.

 

W trakcie obchodów odbywać się będą spotkania twórców STKZD z seniorami i słuchaczami Uniwersytetów III Wieku w miastach Zagłębia. Już 7 czerwca o 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie (plac prof. Wójcika 1) odbędzie się uroczystość połączona z wystawą prac plastycznych. 6 września w dąbrowskiej bibliotece wystąpią wokaliści i muzycy stowarzyszenia, będzie można zobaczyć m.in. obrazy, fotografie, poznać utwory literackie dąbrowskich twórców. Uroczystość będzie połączona z promocją katalogu poplenerowego.

 

W zaplanowane na 2019 rok obchody jubileuszowe zagłębiowskiego stowarzyszenia doskonale wpisuje się również coroczny, XI Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczny „Znaszli ten kraj”, finał którego jest zaplanowany na 15 listopada. Zapraszamy do udziału w spotkaniach z naszymi lokalnymi twórcami!

 

Realizowany projekt „Jubileuszowe Interdyscyplinarne Warsztaty Artystyczne 2019” jest dofinansowany przez Urzędy Miast Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi oraz Starostwo Powiatu Będzińskiego. Projekt jest objęty patronatem honorowym Prezydentów Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Burmistrza Czeladzi oraz Starosty Powiatu Będzińskiego.