PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324 252627
28293031

Udostępnij:

Zadecyduj o pomocy!

Czwartek, 24 stycznia, 2019, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Aktywni mieszkańcy i organizacje społeczne do 17 lutego mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 9 000 zł.

 

Wśród organizacji walczących o pieniądze, które pomogą im zrealizować projekty są Fundacja „Wygrajmy Razem” oraz Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

Fundacja „Wygrajmy Razem” ma w planach zorganizowanie zajęć „Edu-Animacja”. Warsztaty adresowane są do dzieci ze świetlic środowiskowych działających w Dąbrowie Górniczej. Celem projektu jest realizacja zajęć, podczas których uczestnicy stworzą film animowany pod okiem wybitnych reżyserów. Dzieło autorstwa dzieci będzie uczyć wrażliwości i tolerancji, ponieważ opowie o życiu niewidomych. Film będzie wyświetlany w przedszkolach i szkołach w ramach akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”. Projekt pozwoli na edukację dzięki atrakcyjnej formie, jaką jest animacja.

 

Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej planuje Mini ogród na balkonie. Poprzez realizację projektu zachęcamy mieszkańców gęsto zaludnionych części Dąbrowy Górniczej do zakładania mini ogródków na balkonach, w mieszkaniach oraz do ukwiecenia blokowisk. Wspólnie realizowane działania przyczynią się do integracji mieszkańców. Dodatkowo projekt dotyka aspektu środowiskowego – dzięki wykorzystaniu przy pracach rzeczy nieużywanych chcemy przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci w naszym otoczeniu.

 

Głosujmy na dąbrowskie inicjatywy!

 

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

 

Honorowym patronat nad V edycją programu „Decydujesz, pomagamy” objął prezydent Dąbrowy Górniczej.

 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy