PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
0809101112 1314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Fundusz Sektora 3.0

Piątek, 12 października, 2018, #Aktualności

Rusza rekrutacja do Funduszu Sektora 3.0, w ramach którego powstaną nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne, oraz wspierające działania organizacji pozarządowych. Rekrutacja potrwa od 8 do 26 października. Aplikuj już teraz i ubiegaj się o udział w kompleksowych warsztatach przygotowujących do stworzenia produktu oraz zdobądź finansowanie dla Twojego pomysłu! W łącznej puli aż 100 000 PLN!

 

Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “Tech for good”. Jeśli dostrzegasz w Twoim otoczeniu (lub w skali całego kraju) jakiś problem i wiesz, jak go rozwiązać, lub masz pomysł na narzędzie, które ułatwi komuś życie, to nie możesz przegapić tej szansy! Każdy Twój pomysł na ulepszenie świata przy pomocy technologii może okazać się niezwykle cenny!
 

Przykładów na wdrożenie idei „Tech for Good” już teraz można wskazać bardzo dużo – od portalu internetowego, będącego bazą informacji o dostępności dla osób niepełnosprawnych, poprzez czujniki smogu, alarmujące w przypadku stężenia zagrażającego zdrowiu, do aplikacji, dzięki której osoba niewidoma może „zobaczyć coś” czyimiś oczami, łącząc się z nią za pomocą połączenia wideo i wysłuchując opisu głosowego swojego pomocnika. Tych kilka rozwiązań pomogło już bardzo wielu osobom, a to jedynie ułamek potrzeb, które wciąż czekają na odpowiedź.

 

Dwa rodzaje wsparcia dla pomysłodawców

Fundusz Sektora 3.0 to połączenie środków finansowych oraz wiedzy i doświadczenia, niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Na pierwszym etapie wsparcia uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleniowego i doradczego. W ramach Inkubacji na przestrzeni dwóch miesięcy odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wdrożenia nowego rozwiązania na rynek.

Na drugim etapie wsparcia wybrani pomysłodawcy mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100 000 PLN, umożliwiające wdrożenie ich nowoczesnego narzędzia w życie. 

 

Inkubacja Funduszu – zdobądź wiedzę od najlepszych ekspertów

Jednym z najjaśniejszych elementów Funduszu Sektora 3.0 jest proces Inkubacji w prestiżowej przestrzeni Google Campus Warsaw, w którym uczestniczą najlepsi eksperci od projektowania i rozwijania produktów – specjaliści i przedsiębiorcy, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów rynkowych.

W trakcie każdego ze spotkań każdy zespół otrzyma indywidualne wsparcie projektantki UX, która będzie pracować z zespołem projektowym przez cały okres trwania Inkubacji. Co więcej, autorami każdego z pomysłów indywidualnie zaopiekuje się mentor biznesowy, z którym zespoły będą mogły omawiać najważniejsze wyzwania i problemy.

Inkubacja oferuje również wsparcie programistów. Na koniec uczestnicy zostaną przeszkoleni z technik prezentowania, dzięki czemu nauczą się, jak zaprezentować swój produkt w formie "pitchu".