PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021222324 2526
2728293031

Udostępnij:

Półkolonie z mapą po Dąbrowie

Piątek, 24 sierpnia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dwa turnusy "Półkoloni z mapą po Dąbrowie" dobiegły końca! Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej Instruktorzy Hufca ZHP Dąbrowa Górnicza przygotowali 2 tygodnie atrakcji dla dzieci i młodzieży, pokazując jak atrakcyjnym miastem jest Dąbrowa Górnicza. ​ 

 

Co dokładnie robili?

I TURNUS

Odwiedziliśmy wszystkie obiekty niezbędne do zdobycia DOK w stopniu srebrnym. Ponadto odwiedziliśmy kapliczkę w Tucznawie, młyn Freya w Okradzionowie, pletliśmy linę z pokrzyw, robiliśmy filtry węglowe do uzdatniania wody, robiliśmy lokalny zwiad w Okradzionowie, śpiewaliśmy mnóstwo piosenek, stworzyliśmy zastępy, graliśmy w mafię, zostaliśmy oprowadzeni po PKZ-cie oraz Bazylice, pan Piotr Targowski z PTTK przeprowadził dla nas zajęcia na temat zdobywania odznak, malowaliśmy kafle w PKZ-cie, uczyliśmy się węzłów, powtarzaliśmy pierwszą pomoc oraz tworzyliśmy ciecz nienewtonowską, graliśmy w dwie flagi, odwiedziliśmy Janów, gdzie piekliśmy kiełbaski, pianki i jabłka.

galeria I turnus: https://drive.google.com/drive/folders/1ehtasN4aQhPEmOQ81XVyDR7YvL4CqvoH?usp=sharing

II TURNUS

Odwiedziliśmy wszystkie obiekty niezbędne do zdobycia DOK w stopniu srebrnym. Ponadto odwiedziliśmy kapliczkę w Tucznawie, punkt widokowy na Pustyni Błędowskiej, Sroczą Górę, krzyż na rozstaju dróg w Strzemieszycach, robiliśmy kuchnie polową, na której gotowaliśmy herbatę z pokrzyw, piekliśmy podpłomyki oraz naleśniki, uczyliśmy się terenoznawstwa (m.in. pomiaru odległości w terenie, pomiaru niedostępnych obiektów), podnieśliśmy umiejętności interpersonalne, stworzyliśmy zastępy, graliśmy w gry planszowe na Fabryce Pełnej Życia, robiliśmy eksperymenty chemiczne (ciecz nienewtonowska oraz wulkan z sody), śpiewaliśmy mnóstwo piosenek, odwiedziliśmy Janów, mieliśmy zajęcia z maskowania, podchody oraz ognisko z kiełbaskami i piankami.

galeria II turnus: https://drive.google.com/drive/folders/1AZhxli8rWMj0ZfxF72JooTLlpcbGXWa2?usp=sharing

 

Zachęcają wszystkich do dalszego poznawania walorów Dąbrowy Górniczej i zdobywania kolejnych punktów zawartych w książeczce Dąbrowskiej Odznaki Krajoznawczej. Nie ma górnego limitu wiekowego na zdobywanie tej odznaki, a miejsca do odwiedzenia, napawają zachwytem - tym bardziej, że znajdują się na terenie naszego pięknego miasta :)

 

Czuwaj!

 

Źródło: ZHP Hufiec Dąbrowa Górnicza