PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021 2223242526
2728293031

Udostępnij:

Wakacyjne wędrówki z Darem Serca

Wtorek, 21 sierpnia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Wakacje, a szczególnie lipiec, to dla podopiecznych z KRAINY PRZYJAŹNI czas wyjątkowy. Wypoczynek i dobra zabawa były dla nich najważniejsze. Aby dobrze się bawić i wypoczywać, należy najpierw się poznać, dlatego w pierwszy dzień wakacji bawiliśmy się w różnorodne zabawy integracyjne.

 

Natomiast, żeby wiedzieć, jak się zachować w różnych miejscach i sytuacjach poznawaliśmy zasady savoir-vivre małego turysty.

 

Stowarzyszenie DAR SERCA w czasie wakacji realizuje projekty: Świetlica środowiskowa Kraina Przyjaźni, ,,Wakacyjna Akademia Rozmaitości”, ,,Otwórz oczy baw się z nami bez przemocy w świetlicy środowiskowej”. W codziennych zajęciach biorą udział dzieci w wieku 6-16 lat z Dąbrowy Górniczej.

 

Głównym celem proponowanych atrakcji jest propagowanie zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu jako alternatywy dla nudy i bezczynności. Zajęcia odbywają w godz. od 9.00 do 14.00 lub 15.30. Zapewniamy ciekawe warsztaty, wycieczki, wyjścia, posiłek oraz opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Proponujemy warsztaty plastyczne, ekologiczne, olimpiady sportowe, ogniska integracyjne, wycieczki piesze i autokarowe do ciekawych miejsc.

 

Nasi podopieczni w miesiącu lipcu uczestniczyli w licznych wycieczkach. Odwiedziliśmy:
- Ogrody Kapias w Goczałkowicach –Zdrój,
- Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie,
- Ogród Botaniczny w Mikołowie,
- ZOO w Chorzowie,
- Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Dąbrowie Górniczej,
- Mini ZOO w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym,
- Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach,
- Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach,
- Hokus Pokuss -Manufakturę Słodyczy w Żarkach,
- Papugarnię w Katowicach
- Egzotarium w Sosnowcu
- Muzeum Zamkowe w Pszczynie
- Muzeum Śląskie w Katowicach
- Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej „Geosfera” w Jaworznie oraz dawne wyrobisko kopalni dolomitu w Pieczyskach

 

Naszą Krainę Przyjaźni odwiedzili także niezwykli Goście. Przyjechali z wizytą przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej oraz firm DHL i NCAB - partnerzy strategiczni Pajacyka. To dzięki ich wsparciu dzieci w świetlicy otrzymują posiłki. Nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach graffiti, które okazały się wspaniałą przygodą dla dzieci i pozwoliły odkryć świetlicowe talenty.

 

Uczestnicy wakacyjnych przygód wzięli także udział w dwóch audycjach muzycznych realizowanych w ramach projektu "Warsztaty wrażliwości", a prowadzonych panią Katarzynę Nowak z Wrocławia.

 

Nasi podopieczni uczestniczyli bardzo aktywnie w „Wakacyjnej olimpiadzie sportowej”. Były rozgrywki piłkarskie, zawody, zabawy rozwijające naszą sprawność i kondycję.

 

Pikniki z pieczeniem kiełbasek w Centrum Sportów letnich i Wodnych w Parku Zielona to także kolejne wakacyjne przygody. Na łonie natury przy wspaniałej pogodzie, świetnie bawiliśmy się piłkami i chustą animacyjną. Sprawność manualną doskonaliliśmy poprzez malowanie farbami akrylowymi na folii. Główną atrakcją tych spotkań był konkurs „Mam talent”. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne. Publiczność reagowała żywiołowo. W czasie przerwy mamy przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, smaczne bułeczki, owocowy deser, a do picia pyszny sok. Przyjemnie było spożywać posiłek na świeżym powietrzu. Jury miało ogromny trud w ocenianiu wystąpień. Konkursy kończyły się wręczeniem nagród dla wyróżnionych i nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników.

 

Jak co roku bawiliśmy się świetnie. Było moc atrakcji, wiele wycieczek, zabaw, imprez. Ale wszystko co fajne szybko się kończy i nasza wakacyjna przygoda w Krainie Przyjaźni dobiegła końca. Do zobaczenia już we wrześniu.

 

Wszystkie atrakcje odbywały się w ramach projektów ,,Świetlica środowiskowa KRAINA PRZYJAŹNI”, Warsztaty wrażliwości, Wakacyjna Akademia Rozmaitości oraz ,,Otwórz oczy baw się z nami bez przemocy w świetlicy środowiskowej” dofinansowanych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Śląski Urząd Wojewódzki, Polską Akcję Humanitarną.