PoWtŚrCzPtSoNd
01 02030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Udostępnij:

Przetestuj swój pomysł na biznes

Środa, 1 sierpnia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W budynku przy ul. 3 Maja 22 swoją działalność rozpoczął Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości zupełnie nowe miejsce na mapie Dąbrowy Górniczej, które służyć będzie wszystkim, którzy mają pomysł na własny biznes i marzą o założeniu własnej firmy.

 

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości to inicjatywa powstała, aby wspierać dąbrowskich przedsiębiorców. Dzięki zaangażowaniu miasta Dąbrowa Górnicza i współpracy licznych instytucji naszego regionu, w tym Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, mieszkańcy miasta oraz okolic będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości.

 

To kolejna już inicjatywa miasta sprzyjająca aktywności mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Staramy się pomagać i stwarzać warunki dla młodych i ambitnych osób, które mają pomysł na siebie i chcą spróbować swoich sił we własnej działalności gospodarczej – mówił podczas otwarcia Inkubatora Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej.

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób myśli o założeniu własnej działalności, jednak liczne obawy oraz przepisy prawne stoją na drodze realizacji tych planów. Dzięki współpracy z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości masz okazję skonsultować swój pomysł, skorzystać z pomocy ekspertów i zminimalizować ryzyko oraz koszty. Współpraca to także liczne szkolenia dostosowane do potrzeb przedsiębiorców, spotkania oraz programy mentoringowe – mówi Michał Kucharski, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, które jest operatorem dąbrowskiego inkubatora.Jak to działa? Osobie, która chce spróbować własnych sił jako przedsiębiorca, DIP przy współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości udziela osobowości prawnej. Dzięki temu można prowadzić legalną firmę bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej czy spółki. Jest to znaczące ułatwienie dla początkujących przedsiębiorców. Dodatkowo w ramach projektu czeka na nich także przestrzeń coworkingowa. Jest to atrakcyjna propozycja dla osób, którzy poszukują miejsca do pracy w dostosowanych do tego warunkach z dala od domowego zacisza – często niesprzyjającego efektywnej pracy.

 

Przetestować swój biznes może praktycznie każdy. Jedynym ograniczeniem jest rodzaj działalności, którą chce się podjąć – niektóre z nich nie mogą zostać zrealizowane pod osobowością prawną AIP. Ograniczenia dotyczą między innymi działalności regulowanych i koncesjonowanych. Wszelkie wątpliwości dotyczące pomysłu biznesowego i możliwości realizacji go w ramach DIP można wyjaśnić kontaktując się z koordynatorami Inkubatora tłumaczy Mateusz Maik, Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.Jestem pewien, że niebawem to miejsce wypełni się przedsiębiorczymi mieszkańcami z głowami pełnymi pomysłów, którzy przy wsparciu Inkubatora będą mogli postawić swoje pierwsze biznesowe kroki. Za wszystkich Was trzymam kciuki i życzę powodzenia! podsumowuje Marcin Bazylak, I Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej, który odpowiada za inwestycje i współpracę miasta z inwestorami. 

 

***
Wszystkich serdecznie zapraszamy do siedziby Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który mieście się na drugim piętrze budynku przy ul. 3 Maja 22. Odwiedziny Inkubatora to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą, w której znaleźć będzie można m.in. szkolenia oraz porady ekspertów czy liczne okazje do poznania środowiska przedsiębiorców z regionu. Zachęcamy również do śledzenia profilu DIP na facebooku.