PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
2122 2324252627
28293031

Udostępnij:

Wycieczka osób niepełnosprawnych

Wtorek, 22 maja, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W dniach 17-20 maja 2018 r. grupa osób niepełnosprawnych z terenu województw wielkopolskiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego podziwiała uroki i zabytki regionu Bieszczad.  Oprócz dużej pętli bieszczadzkiej z przejazdem ciuchcią bieszczadzką zwiedzali m.in. muzeum Bojków w Myczkowie, Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku, synagogę w Lesku, rezerwat Zubrów w Mucznem wraz z muzeum fauny i flory, park miniatur budownictwa sakralnego w Myczkowcach, ogród biblijny.  Zorganizowanie takiej wycieczki było idealną formą oddziaływania wychowawczego o niezwykle cennych walorach. Otwarta przestrzeń, swoboda, piękno przyrody, zmieniające się krajobrazy wprowadziły uczestników w szczególnie pogodny i radosny nastrój. Najważniejszą wartością tej wycieczki było wychowanie przez działanie. Nie słowo lecz bezpośrednie osobiste przeżycia wyzwoliły u osób niepełnosprawnych inicjatywę i aktywność. Pokonywanie niezliczonych przeszkód, znoszenie braków i niewygód uczyły ich zaradności i samodzielności. Wystarczyło na tyle sił wśród uczestników żeby wspólnie pobawić się na biesiadzie integracyjnej przy zespole WATRA z Bieszczad.

 

W imieniu organizatora tj. Stowarzyszenia NEURON dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za miłą zabawę, wspaniałą integrację, uczestnictwo mimo wielu trudności, a przede wszystkim za wsparcie naszych działań. Pokazaliście swoją obecnością, że warto, a wręcz należy organizować tego typu imprezy w celu integracji społecznej.

 

Przedmiotowa impreza została dofinansowana ze środków PFRON w ramach kierunku pomocy 3: wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, obejmującego następujące zadanie :Organizowanie lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach: „WYJDŻ Z DOMU I POZNAJ ŚWIAT- wycieczka turystyczno-rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych”- umowa nr ZZO/000137/12/D.

 

Źródło: Stowarzyszenie NEURON