PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526 272829
30

Udostępnij:

Tydzień Bibliotek

Czwartek, 26 kwietnia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W dniach 8-15 maja 2018 r. odbędzie się XV edycja programu „Tydzień Bibliotek”. Po raz kolejny Miejska Biblioteka w Dąbrowie Górniczej wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich organizuje literackie atrakcje dla wszystkich spragnionych kultury czytelniczej.

 

Tegoroczne hasło akcji promocji czytelnictwa i bibliotek brzmi: „ (Do)wolność czytania”. Wydarzeniem inaugurującym tegoroczną edycję będzie spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem, na które zapraszamy 8 maja o godz. 18:00. Wejściówki na spotkanie będzie można zarezerwować poprzez internetowy system rezerwacji. W trakcie trwania Tygodnia Bibliotek w holu Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25) w godzinach jej otwarcia będzie funkcjonować Giełda Książek Przeczytanych – okazja, by tchnąć w używane książki nowe życie. Przez cały tydzień będzie można przyjrzeć się też wystawie „Sceny z literatury” czyli działalności MBP na wielkoformatowych fotografiach.

 

Ponownie podczas Tygodnia Bibliotek odbędzie się finał organizowanego przez MBP konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków – „Zakurzone Wiersze”. Młodzi czytelnicy, którzy stawali w szranki w eliminacjach przeprowadzanych w filiach bibliotecznych na terenie całego miasta, spotkają się 9 maja o godz. 9:00 w Bibliotece Głównej. Tam wyłoniony zostanie zwycięzca akcji promującej zapomniane wiersze dla dzieci.

 

12 maja odbędzie się znany już wszystkim miłośnikom rajdów rowerowych – Odjazdowy Bibliotekarz. Każdego chętnego zapraszamy o godz. 10:30 pod gmach Biblioteki Głównej, gdzie rozdawać będziemy gadżety tj. kamizelki odblaskowe, szprychówki, chorągiewki, a także mapki z trasą przejazdu. Po godzinnym przejeździe przez miasto na uczestników czekać będzie moc atrakcji, m.in. wspólne grillowanie, gry plenerowe, występ bibliotecznego zespołu„Poczytalni” czy konkursy z nagrodami.

 

Informacje o wszystkich atrakcjach, spotkaniach autorskich, a także dużo, dużo więcej znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www. biblioteka-dg. pl, a także na Facebooku:@mbpdg! Organizatorem Tygodnia Bibliotek jest Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.