PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910 1112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

„Bezpieczna Dąbrowa”

Wtorek, 10 kwietnia, 2018, #Centrum, #Aktualności

12 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie osiedlowe, organizowane w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”. Obejmuje ona szereg zagadnień, dotyczących m.in. pierwszej pomocy, samoobrony dla kobiet, przeciwdziałania uzależnieniom, edukacji na temat czadu, bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.

 

 – Celem programu jest poprawa stanu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Dąbrowy Górniczej. W jego ramach zdiagnozowane zostaną zagrożenia i miejsca niebezpieczne. Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania w kwestii ich wyeliminowania. Program zakłada także organizację cyklu zajęć, spotkań i prelekcji, dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Skierowany będzie do wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorówmówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

 

Jednym z elementu programu są spotkania w różnych częściach miasta, nastawione na szczegółowe opisanie i wyeliminowanie lokalnych zagrożeń – np. zaczepek i awantur prowokowanych przez nietrzeźwych, niebezpieczeństw, które powodują piraci drogowi, ale także tych związanych z brakiem oświetlenia czy uszkodzeń jezdni i chodników.

 

Najbliższe odbędzie się 12 kwietnia o godz.17 w Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6A). Przeznaczone jest dla mieszkańców Mydlic Północnych.

 

W spotkaniach udział wezmą m.in. przedstawiciele władz miejskich i rady miejskiej, policji, straży miejskiej, pracownicy UM.

 

Projekt „Bezpieczna Dąbrowa” realizowany jest przez Urząd Miejski, we współpracy ze służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, a także organizacjami pozarządowymi, szkołami i przedszkolami, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, parafiami, klubami osiedlowymi i Radą Seniorów.

 

Dotąd odbyły się trzy spotkania, skierowane do mieszkańców śródmieścia, Starej Dąbrowy, Łęknic, Alei i os. Korczaka.

 

Źródło: dabrowa-gornicza.pl