PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405 060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Bezpieczna Dąbrowa dla seniorów

Czwartek, 5 kwietnia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Marcin Bazylak, I zastępca Prezydenta Miasta gościł wczoraj w Klubie Seniora i Juniora „Manhattan”, prowadzonym przez Stowarzyszenie Razem w Przyszłość, na spotkaniu zorganizowanym w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”.

 

Przy kawie, herbacie w miłej klubowej atmosferze rozmawiano o tym co najważniejsze. O zdrowiu! O boreliozie, groźnych powikłaniach i profilaktyce, szczepieniach ochronnych oraz suplementacji witaminy D3 opowiadała dr nauk o zdrowiu Iwona Kowalska, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, wykładowca Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

 

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”, który obejmuje szereg zagadnień, dotyczących m.in. pierwszej pomocy, samoobrony dla kobiet, przeciwdziałania uzależnieniom, edukacji na temat czadu, bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.

 

Zaplanowany na kwiecień cykl wykładów o zdrowiu uzupełnia ofertę bezpłatnych porad, badań, konsultacji dla seniorów ukierunkowanych na bezpieczeństwo w wymiarze zdrowotnym.

 

Program „Bezpieczna Dąbrowa” realizowany przez Urząd Miejski, we współpracy ze służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, a także organizacjami pozarządowymi, szkołami i przedszkolami, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, parafiami, klubami osiedlowymi i Radą Seniorów.

 

Spotkania o tematyce medycznej organizowane są we współpracy z Wyższą Szkołą Planowania Strategicznego.