PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26 2728

Udostępnij:

Akcja MOON rozpoczęta!

Poniedziałek, 26 lutego, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji) wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.

 

Pierwszej wizycie towarzyszył lekki stres i oczekiwanie jak dzieci przyjmą gości. Okazało się jednak, że przedszkolaki są wspaniałymi słuchaczami i chętnie włączają się w zaproponowane przez Łukasza Barucha działania. Dzieci mogły doświadczyć podczas spotkań jak to jest, kiedy się nie widzi. Świetnie sprawdzały się w roli przewodnika osoby niewidomej i doskonale radziły sobie z białą laską. Dowiedziały się też od Karoliny Żelichowskiej jak powstało pismo punktowe. Mogły dotknąć tyflografik (wypukłe, namacalne obrazki) zwierząt i roślin.

 

Prawdziwym przebojem okazały się jednak gadżety ułatwiające niewidomym życie codzienne. Trzeba dodać, że pierwsze spotkania w przedszkolach odbywają się pod hasłem „POZNAJMY SIĘ”. Ogromnym zaangażowaniem podczas wizyty wykazała się dyrekcja obu placówek (Halina Radziej, Aneta Doroz) jak również nauczycielki w poszczególnych grupach.

 

Przed organizatorami wizyty w kolejnych placówkach. Już teraz można jednak śmiało zaryzykować stwierdzenie, że akcja MOON jest sukcesem ze względu na swoją wartość edukacyjną i rozbudzanie wrażliwości w najmłodszym pokoleniu Dąbrowian. Wciąż powstają nowe pomysły i chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu deklarują coraz więcej przedszkoli.

 

Źródło: Fundacja Wygrajmy Razem