PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
0506070809 1011
12131415161718
19202122232425
262728

Udostępnij:

Promocja twórczości niepełnosprawnych

Piątek, 9 lutego, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

– Od 29 stycznia do 2 lutego w celu wymiany doświadczeń oraz promocji twórczości osób niepełnosprawnych na zaproszenie stowarzyszenia NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej gościliśmy grupę osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, którzy reprezentowali Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO z Włodawy – opowiada Bogdan Zandecki, przewodniczący zarządu stowarzyszenia Neuron.- W ramach spotkań autorskich, które odbyły się w Bibliotekach Publicznych w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie promowaliśmy na terenie Zagłębia Dąbrowskiego twórczość osób niepełnosprawnych. Wspólnie z autorem Patrykiem Osieleniec, który jest osobą niepełnosprawną, prezentowana była jego książka pt. GRA oraz wystawa prac do ilustracji książki, których autorami były osoby niepełnosprawne Bartek Kołtun oraz Ania Trześniak. Promocja książki realizowana była w ramach projektu ” Chcemy być tacy sami…” współfinansowanego przez Fundacje PZU z Programu: Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU.

 

Oprócz promocji twórczości osób niepełnosprawnych odbyło się integracyjne spotkanie z członkami obydwu stowarzyszeń, na którym podpisane zostało porozumienie o współpracy partnerskiej.

 

Spędzono również aktywnie czas na zwiedzanie uroków Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie odwiedziliśmy Pałac Miroszewskich i zamek w Będzinie, Muzeum Sztygarka wraz z parkiem militarnym, Pałac Kultury Zagłębia i zbiorniki Pogoria III i IV w Dąbrowie Górniczej. Obejrzeliśmy również panoramę Pustyni Błędowskiej od strony Klucz i Chechła.

 

Wizyta przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze, zrozumieniu i wymiany doświadczeń. Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do Dyrekcji Bibliotek Publicznych w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie za znaczący udział i duże wsparcie przy realizacji spotkań autorskich, które udowadniły jednocześnie, że wspólnie można realizować wiele projektów i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Zapraszam do obejrzenia fotoreportaży z w/w wydarzenia.