PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29 3031

Udostępnij:

Fabryka Kreatywnego Biznesu

Poniedziałek, 29 stycznia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Uczestnicy Fabryki Kreatywnego Biznesu dotarli już na półmetek projektu, za nimi m.in. warsztaty  kreowania pomysłów na biznes, twórczego wykorzystania przestrzeni czy planowania działań swojej firmy. Każde spotkanie to okazja do zdobywania nowych doświadczeń na polu przedsiębiorczości oraz współdziałania w grupie, to również wyzwania intelektualne, które przygotują uczestników do stworzenia firmy zlokalizowanej na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

 

Organizowane warsztaty, wykłady i konsultacje umożliwiają uczestnikom zdobywanie punktów, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, a także wyłonią młodych liderów biznesu. Działania młodzieży wspiera nieustannie zespół mentorów – przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw i stowarzyszeń.

 

To już druga edycja projektu skierowanego do uczniów dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych (klasy I i II), którego organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

 

Opiekę merytoryczną tym razem sprawują: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

 

Projekt wspiera wielu partnerów: Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z Wyboru”, Forum Młodych Przedsiębiorców, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Zagłębia, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Studio Kreatywne ANNANAS, Horror Escape Room, FURIA Centrum Gier Fabularnych.

 

Patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Dąbrowska Rada Biznesu, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa. Patronatu medialnego udzieliła TVP3 Katowice.

 

Przedsięwzięcie realizowane będzie do kwietnia 2018 r. przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.