PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Zimowa Akademia Rozmaitości

Wtorek, 16 stycznia, 2018, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Podczas ferii zimowych  Stowarzyszenie "Dar Serca" realizuje projekt ZIMOWA AKADEMIA ROZMAITOŚCI. Do udziału w atrakcyjnych zajęciach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6-16 lat.  Z nimi nie będziecie się nudzić, ale w sposób atrakcyjny spędzicie czas wolny.

 

Organizatorzy  proponują uczestnikom różne formy aktywności zarówno ruchowej jak i artystycznej. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach zręcznościowych w kręgielni oraz na świeżym powietrzu  promując zdrowy styl życia. Pojadą do Kolejkowa w Gliwicach, gdzie znajduje się największa makieta kolejowa w Polsce. Odwiedzą Kopalnię Guido w Zabrzu, Planetarium w Chorzowie, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. Wezmą udział w warsztatach malowania szklanych ozdób w Fabryce ozdób szklanych ARAMAR.

 

Stowarzyszenie zaproponuje swoim podopiecznym także udział w warsztatach plastycznych, teatralno-literackich, kulinarnych, rozwijających  twórcze myślenie, promujących  zdrowe   żywienie. Będą ćwiczyć taniec przygotowując się do finału akcji Nazywam się MILLIARD.

 

Odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie uczestnicy  będą mogli nie tylko rozwijać swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, ale przede wszystkim spędzić wolny czas w przyjaznej atmosferze.

 

Wszyscy uczestnicy ZIMOWEJ AKADEMII ROZMAITOŚCI  otrzymają bezpłatny posiłek. Podsumowaniem projektu będzie sportowa impreza integracyjna MAM TALENT. Uczestnicy wezmą udział  w konkursie  „ Radosna twórczość” – zabawy  ruchowe z wykorzystaniem  przyborów nietypowych. Na zakończenie dzieci otrzymają nagrody. Wszystkie zaplanowane formy aktywności będą promować zdrowy styl życia, rozbudzać ciekawość świata, ukazywać uczestnikom możliwości  atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. 

 

W czasie ferii zajęcia zaplanowano codziennie  w godzinach od  9.00  - 13.00 w świetlicy środowiskowej  KRAINA PRZYJAŹNI – ul. Adamieckiego 12  (Szkoła Podstawowa nr 20). Szczegółowe  informacje –tel. 505272808 oraz na stronie www.stowarzyszeniedarserca.org.pl

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Projekt finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środków Stowarzyszenia otrzymanych w ramach 1%.

 

Źródło: Stowarzyszenie Dar Serca